Madagaskaras

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Madagaskaro Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Antananaryvas

Didžiausi miestai

Antananaryvas, Toamasinas, Mahajanga

Šalis garsėja

Išskirtine augalija ir gyvūnija

Plotas

587 040 km²

Gyventojų skaičius

20 mln.

Kalba

Malagasių, prancūzų

Pinigai

Madagaskaro frankas = 100 santimų

Informacija apie šalį

Madagaskaro valstybė įsikūrusi Indijos vandenyne esančioje Madagaskaro saloje, prie rytinio Afrikos kranto. Nuo žemyno sala nutolusi apie 400 km. Madagaskaro salą ir Arikos žemyną skiria Mozambiko sąsiauris.

Madagaskaras išsiskiria augalija ir gyvūnija. Čia aptinkama tokių rūšių, kurių daugiau niekur kitur nėra, nes sala jau labai seniai atsiskyrusi ir izoliuota nuo Afrikos žemyno. Tad kartais galima išgirsti, kaip Madagaskaras vadinamas „aštuntuoju žemynu“. Be to, sala išsiskiria rausvu dirvožemiu, dėl kurio ji kartais vadinama Didžiąja raudonąja sala.

Šalis džiugina nuostabia gamta. Ketvirta pagal dydį sala pasulyje  nestokoja auksinių paplūdimių, kurie pereina į palmių giraites, nepermatomus miškus. Ugnikalnių regionuose gausu krioklių ir geizerių.

Madagaskare mėgstama daug ir sočiai pavalgyti. Dažniausiai valgomos didelės porcijos ryžių su padažais, mėsa, daržovėmis ir naudojama daug aštrių prieskonių. Vienas iš tradicinių patiekalų yra gaminamas iš acte, vandenyje ir aliejuje marinuotos jautienos arba kiaulienos. Po marinavimo mėsa verdama su įvairiomis daržovėmis, lapais ir prieskoniais.

Madagaskaras kartais vadinamas vanilės sala, tad dauguma desertų yra pagardinti šiuo prieskoniu.

Rekomenduojame