Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Pagrindinė Madagaskaro ekonomikos sritis yra žemės ūkio sektorius. Daugiausiai auginami produktai yra kava, vanilė, cukranendrės, gvazdikėliai, kakava. Taip pat puikiai auga ryžiai, bananai, manijokai, pupelės, riešutai. Geriausios žemės yra šalies rytuose ir šiaurės vakaruose. Gamybos sektorius specializuojasi alkoholinių gėrimų, tekstilės produktų gamyboje ir žemės ūkio produktų apdirbime.

Šalyje paplitęs pynimas iš augalinės medžiagos, medžio raižyba, audimas.

Madagaskaras daugiau importuoja nei eksportuoja. Iš šalies daugiausiai išvežama vanilės, kavos, kiautuotųjų vėžiagyvių, cukraus, tekstilės, naftos produktų. Pagrindiniai mainų partneriai yra Prancūzija, Japonija, Italija, JAV, Kinija.

Madagaskaro vadovas yra prezidentas, kuris renkamas penkeriems metams visuotiniuose rinkimuose. Įstatymų leidžiamoji valdžia priklauso dvejų rūmų parlamentui, kuris sudarytas iš Nacionalinės Asamblėjos ir Senato. Senatą sudaro 90 narių, kurie renkami arba skiriami. 60 narių renka vietiniai įstatymų leidėjai ir Didieji rinkėjai, o 30 narių yra skiriami prezidento. Nacionalinė Asamblėja sudaryta iš 160 narių, kurie renkami penkeriems metams visuotiniuose rinkimuose.