Makedonija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

Regionas

Europa

Sostinė

Skopjė

Didžiausi miestai

Skopjė, Kumanovas, Bitola, Tetovo

Šalis garsėja

Ohrido ežeru

Plotas

25 333 km²

Gyventojų skaičius

2,1 mln.

Kalba

Makedodų

Pinigai

Denaras (MKD) = 100 denių

Informacija apie šalį

Makedonija yra pietryčių Europoje, Balkanų pusiasalyje. Šalis ribojasi su Graikija, Bulgarija, Albanija ir Serbija. Makedonija neturi priėjimo prie jūros, bet valstybės teritorijoje yra didelių ežerų.

Pietinėje ir vakarinėje šalies dalyse vyrauja Viduržemio jūros, o kalnuose – vidutinių platumų klimatas.

Makedonija padalinta į 8 regionus, o regionai padalinti į savivaldybes.

Skopjė yra Makedonijos sostinė bei didžiausias miestas. Makedonijos respublikos sostine tapo 1946 m. Mieste vystoma chemijos, odos, avalynės, tekstilės, mašinų, metalurgijos pramonė, amatai.

Parlamentą sudaro vieneri rūmai iš 120 narių. Jie renkami ketveriems metams. Prezidento galios yra ribotos. Jis renkamas visuotinių rinkimų metu penkerių metų kadencijai.

Dauguma šalyje gyvenančių žmonių yra makedonai. Didžiausia mažuma yra albanų. Dauguma gyventojų yra makedonai ortodoksai. Yra musulmonų bei labai nedaug krikščionių.

Makedonijoje pagrindinės ekonomikos šakos yra maisto perdirbimas, gaminamas tabakas, tekstilės gaminiai, cheminės medžiagos, cementas.

Makedonijos virtuvė turi panašumų su kaimyninių šalių virtuvėmis. Didžiausia įtaka juntama Graikijos ir Turkijos. Šalyje valgoma daug avienos ir kiaulienos, daržovių. Maistas gardinamas įvairiais prieskoniais.

Rekomenduojame