Maldyvai

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Maldyvų Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Malė

Didžiausi miestai

-

Šalis garsėja

vaizdingais rojų primenančiais paplūdimiais

Plotas

300 km²

Gyventojų skaičius

360 tūkst.

Kalba

maldyvų (Dhivehi)

Pinigai

Rupija (MVR)

Informacija apie šalį

Maldyvai dažnam asocijuojasi su rojumi žemėje: puikūs paplūdimiai, skaidri žydra jūra, egzotiški augalai, atotrūkis nuo civilizacijos. Tai tikras rojus nardymo mėgėjams – Maldyvų salas supa įspūdingas povandeninis pasaulis – įvairiaspalviai koralai ir žuvys, augalų įvairovė.

Maldyvus renkasi tie, kurie yra pasiilgę gamtos, ramybės ir pasyvaus poilsio. Vis dėlto, ir aktyvaus poilsio mėgėjai čia ras ką veikti – šalyje siūloma daugybė vandens ir kitų pramogų: nardymas, banglentės, burlentės, buriavimas, žvejyba.

Išvertus iš sanskrito kalbos, Maldyvų pavadinimas reiškia „tūkstantis salų“. Maldyvus sudaro 1196 koralinės kilmės salos, esančios Indijos vandenyne. Iš jų 203 salos yra gyvenamos, o 74 – kurortai. Salos sudaro dvi lygiagrečiai išsidėsčiusias grandines šiaurės-pietų kryptimi. Salos nusidriekę per 800 km.

Maldyvai – viena žemiausių šalių pasaulyje, šių salų išlikimui didelės reikšmės turi pasaulinis atšilimas. Aukščiausias Maldyvų lygis virš jūros yra 2,3 m. Bendras Maldyvų pakrantės ilgis – apie 640 km.

Turizmas Maldyvuose pradėtas plėtoti tik XX a. 7 dešimtmetyje.