Kelioniumanija.lt

Mdina – tai nedidelis miestas Maltos saloje, dažnai vadinamas tyliuoju, kadangi gyvenimo tempas čia labai lėtas. Be to, Mdina yra senoji Maltos sostinė ir laikoma seniausiu salos miestu, archeologai teigia, kad šioje vietoje pirmoji gyvenvietė buvo įkurta maždaug prieš 6 tūkstančius metų.

Manoma, jog pirmieji gynybinius įtvirtinimus čia iškėlė finikiečiai, vėliau miestą valdė romėnai, kol galiausiai jis atiteko arabams. Išvertus iš arabų kalbos, Mdina (arabiškai medina) reiškia „miestas“. Vėliau Mdina pateko į Šv.Jono ordino riterių rankas, kurie savo sostinę perkėlė į uostą turinčią Valetą. Viduramžiais Mdina buvo laikoma aristokratų miestu.

Mdina įsikūrusi ant kalvos ir yra apjuosta gynybine siena. Tad iš tolo masyvių mūrų juosiamas miestas atrodo kaip tikras pasakų miestas. Patekti į Mdiną galima pro vienus iš trejų vartų.

Mdinos senamiestis yra labai gražus – čia tradiciškai rasite siauras viduramžiškas gatveles, dailius pastatus. Mieste automobiliais leidžiama važinėti tik vietiniams gyventojams.

 

Lankytinos vietos Mdinoje:

  • Barokinė Šv. Pauliaus katedra yra tarsi miesto širdis. Anksčiau šioje vietoje stovėjusią bažnyčią sugriovė žemės drebėjimas, dėl to 17 a. pradžioje iškilo naujas barokinis šedevras. Įėjimas suagusiems 5 EUR.
  • Nacionalinis gamtos istorijos muziejus, esantis Pjazza San Publiju aikštėje, saugo Maltoje aptiktas fosilijas bei kitus įvairius eksponatus, tarp kurių išvysite 4 tūkst. metų senumo mumifikuotą krokodilą iš Egipto. Muziejus įsikūręs Vilhenos rūmuose, kurie stebina įmantriu barokiniu fasadu.
  • Šv. Agotos koplyčia