Kelioniumanija.lt

Gozo sala – tai antra pagal dydį Maltai priklausanti sala, kurią nuo Maltos salos skiria vos 5 km. Tarp abiejų salų kursuoja keltai. Pagrindinis Gozo salos miestas yra Viktorija, kuri dar vadinama Rabatu.

Mokslininkai teigia, kad pirmieji gyventojai saloje įsikūrė apie 5000 m. pr. Kr. Greičiausiai jie atvyko iš Sicilijos. Anot mitologijos, Gozo sala yra legendinė Kalipsės sala, paminėta ir Homero „Odisėjoje“.

Išvertus iš kastilų kalbos, Gozo pavadinimas reiškia džiaugsmą. Gozo sala yra palyginti nedidelė – jos ilgis 14 km, o plotis – 7 km. Aukščiausias uolėtosios salos taškas iškilęs 190 m virš jūros lygio.  

Žymiausios lankytinos vietos Gozo saloje yra Rabato miestas, kurio panoramoje dominuoja viduramžių citadelė. Taip pat Gozo sala garsi savo Ggantija megalitų ansambliu – šias priešistorines šventyklas, anot mitologijos, statė milžinai. 

Gozo salos pakrantėse druskų laukai, kuriuose išgaunama jūros druska. Druskų laukai – tai seklių pakrančių uolose iškirstos talpyklos, kuriose renkasi jūros vanduo. Vandenį po truputį garina saulė, palikdama tik baltas liekanas, kurios vėliau surenkamos ir apdorojamos. Ši druskos išgavimo technologija praktiškai yra nedaug pakitusi nuo romėnų laikų. 

 

Daugiau lankytinų vietų Gozo saloje