Apie Maroką

Kelioniumanija.lt

Maroko Karalystė įsikūrusi šiaurės vakarų Afrikoje. Šalies krantus skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas. Marokui priklauso didžioji Vakarų Sacharos dalis. Maroke net iškrinta sniego Atlaso kalnuose virš 1200 m, tad čia galima net ir slidinėti.

Maroko klimatui labai didelę įtaką daro Viduržemio jūra. Šalyje daugiausiai kritulių iškrenta žiemą, o vasaros būna sausos ir karštos. 

Marokiečiai labai saugo savo kultūrą, tradicijas. Jie yra nuoširdūs ir paslaugūs žmonės. Šalyje išryškėja berberų bei arabų skirtumai. Berberai yra santūresni nei arabai. Perkant pas arabus, jis siūlo, perša prekę, o berberai tiesiog  leidžia rinktis.

Valstybės sostinė yra Rabatas, kuris įsikūręs Maroko šiaurės vakaruose. Tai yra sostinė ir antrasis pagal dydį miestas. Kaip karinis postas gyvenvietė buvo įkurta XII a. Maroko sostine tapo 1956 m. Rabatas yra svarbus uostas ir pramonės centras.

Bet didžiausias šalies miestas yra Kasablanka. Tai uostas prie Atlanto vandenyno. Miestas yra pagrindinis šalies pramonės centras.