Kelioniumanija.lt

Marakešas – tai ketvirtas pagal dydį Maroko miestas, kuris buvo įkurtas 1062 m. Marakešas neretai tituluojamas pačiu „rytietiškiausiu“ miestu Maroke. Taip pat Marakešas yra vienas iš keturių imperatoriškųjų miestų šalyje, kartu su Rabatu, Fesu ir Meknesu.

Marakešas nuo sostinės Rabato yra nutolęs apie 300 km į pietvakarius.

Marakešas buvo įkurtas 11 amžiuje, nors klajoklių berberų gentys čia gyveno nuo neatmenamų laikų, o šiuo metu čia gyvena apie milijoną gyventojų.

Tiksli Marakešo pavadinimo kilmė nėra žinoma, tačiau siejama su berberų kalbos žodžiais, reiškiančiais dievų žemę.

Vidutinė oro temperatūra Marakeše vasaros mėnesiais +26-30°C, žiemos mėnesiais +17-18°C.

 

Lankytinos vietos Marakeše:

 

Medina

Senamiestis, arba Medina, yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Čia apstu klaidžių siaurų gatvelių ir paslaptingų kiemelių. Be to, Marakeše yra ir didžiausias tradicinis berberų turgus Maroke.

Jemaa el-Fnaa 

Džema El Fna aikštė (Jemaa el-Fnaa) – tai bene žymiausia aikštė visame Afrikos žemyne. Ir dieną, ir naktį aikštė kupina žmonių – nuo gyvačių kerėtojų iki įvairiausių prekeivių,

Mažorelio sodas

Mažorelio sodas (Jardin Majorelle) – tai įspūdingas sodas, įkurtas 1924 m. prancūzų dalininiko J.Mažorelio. Sode auga bambukai, kaktusai, palmės, vandens augalai ir gėlės. Šiame sode taip pat galima aplankyti ir Islamo meno muziejų, kuris supažindina su šiaurės Afrikos tradiciniais meno kūriniais, dirbiniais ir kt.

Kutubijos mečetė

Šios iš raudonojo smiltainio pastatytos mečetės, Jāmeh al-Kutubiyah, 77 m aukščio minaretas yra laikomas Marakešo simboliu. Marakeše galioja draudimas statyti aukštesnius statinius nei šis bokštas. Mečetė stovi netoli žymiosios Džema El Fna aikštės. Į mečetės vidų galima užeiti tik musulmonams.

Bahija rūmai

Tai sodų supami 19 a. rūmai, kurie buvo statomi su tikslu būti įspūdingiausiais Maroko rūmais. Išvertus į lietuvių kalbą, Bahijos pavadinimas reiškia „spindesys“.

Marakešo muziejus

Marakešo muziejus įsikūręs Dar Menebhi rūmuose, senajame miesto centre. Jau pats muziejaus pastatas, statytas 19 a., yra vertas dėmesio kaip puikus Andalūzijos architektūros pavyzdys. Muziejuje eksponuojami tradiciniai ir modenūs marokiečių meno kūriniai, taip pat istoriniai eksponatai (knygos, monetos, keramika).

Kitos lankytinos vietos 

El Badi rūmų (16 a.) griuvėsiai; 12 a. įkurti Menaros sodai; Sadijos kapavietės, aptiktos tik 20 a. pradžioje; Mellah – tai senasis žydų kvartalas.