Kelioniumanija.lt

Šventuoju miestu vadinamas Ševšavenas (Chefchaouen) įsitaisęs 600 m virš jūros lygio šiaurinėje Maroko dalyje, Rifo kalnuose. Tai – vienas gražiausių Maroko miestų, kuriame apstu dailių tradicinių namų, tarp kurių vingiuoja siaurutėlės gatvelės.

Apsilankiusieji Ševšavene atsiduria tarsi visai kitame pasaulyje. Senovinėse miestelio gatvėse rikiuojasi tradiciškai kalkėmis nubalinti miestelio namai. Juos puošia Ševšavenui būdingi ir miesto vizitine kortele tapę melsvi akcentai, kuriantys ypatingą nuotaiką – tarsi tai būtų melsvos padangės atspindys. Ši tradicija dažyti pastatų dalis melsvai nėra tokia jau ir sena – ji įsitvirtino tik 20 amžiuje, kuomet mieste įsikūrė žydų pabėgėliai.

Šioje vaizdingoje vietoje gynybinė Ševšaveno tvirtovė buvo įkurta 15 a., vėliau išaugusi į dabartinį miestą. Ševšaveno pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, itin iškalbingas: „pažvelk į ragus“. Šie ragai – tai virš miesto iškilusios dvi kalnų viršūnės, savo forma primenančios ožio ragus.

Dabar Ševšavenas yra populiarus turistų tarpe dėl savo netradicinio grožio. Miesto architektūroje persipynę ne tik marokietiškos tradicijos, bet ir akivaizdi ispaniška įtaka. Juk miestas Marokui atitetko tik 20 a. vidury.

Spalvingoji Ševšaveno medina, arba senamiestis, kupinas tradicinius marokietikus dirbinius ir suvenyrus parduodančių parduotuvėlių bei marokietiškų kavinukių.

Yra ir kita Ševšaveno pusė – miesto apylinkės garsėja kaip vienos iš didžiausių marihuanos auginimo plantacijų Šiaurės Maroke.

Viešint Ševšavene verta ne tik paklaidžioti senamiesčio gatvelėmis, bet ir pakeliauti po aplinkinius Rifo kalnus. Netoli miesto įsikūręs Talasemtane nacionalinis parkas.

Kelionių idėjos