555bool(false)  Čičen Ica Meksikoje | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Meksikos Jukatano pusiasalyje išlikę majų miesto Čičen Ica griuvėsiai. Čia galima išvysti laiptuotas piramides, šventyklas bei kitas nuo 8 iki 13 a. klestėjusios majų imperijos statinių liekanas.

Žymiausias išlikęs statinys Čičen Icoje – laiptuotoji Kukulkano piramidė, atspindinti majų pasaulio suvokimą ir astronomines žinias. Ši laiptuota piramidė turi 365 laiptelius – po vieną kiekvienai metų dienai. Kukulkano piramidė – simetriškas įspūdingo dydžio majų civilizacijos palikimas, kuriam jau daugiau nei 1000 metų.

Majų astronominės žinios buvo tokios pažangios, kad jie galėjo numatyti saulės užtemimus. Kukulkano piramidė buvo naudojama kaip kalendorius: 9 piramidės lygius dengia 52 plokštės. Tiek metų sudaro majų-toltekų ciklą. Kiekvienoje piramidės pusėje yra 364 pakopos, o pridėjus paskutinįjį viršūnės laiptą gaunasi 365, t.y. dienų skaičius metuose. Kukulkano piramidės viduje yra dar viena, mažesnė piramidė.

Čičen Icos vietovėje yra ir daugiau apeiginių pastatų griuvėsių. Vienas iš jų – tai Karių šventykla, apsupta akmeninių kolonų. Taip pat – Žaidynių kiemas, kuriame kadaise buvo žaidžiamas komandinis žaidimas guminiu kamuoliu. Žaidėjai alkūnėmis, klubais ir keliais turėjo pataikyti kamuolį į akmeninį lanką, kabantį aukštai ant sienos. SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Kelionių idėjos