Kelioniumanija.lt

Meksikos Jukatano pusiasalyje išlikę majų miesto Čičen Ica griuvėsiai. Čia galima išvysti laiptuotas piramides, šventyklas bei kitas nuo 8 iki 13 a. klestėjusios majų imperijos statinių liekanas.

Žymiausias išlikęs statinys Čičen Icoje – laiptuotoji Kukulkano piramidė, atspindinti majų pasaulio suvokimą ir astronomines žinias. Ši laiptuota piramidė turi 365 laiptelius – po vieną kiekvienai metų dienai. Kukulkano piramidė – simetriškas įspūdingo dydžio majų civilizacijos palikimas, kuriam jau daugiau nei 1000 metų.

Majų astronominės žinios buvo tokios pažangios, kad jie galėjo numatyti saulės užtemimus. Kukulkano piramidė buvo naudojama kaip kalendorius: 9 piramidės lygius dengia 52 plokštės. Tiek metų sudaro majų-toltekų ciklą. Kiekvienoje piramidės pusėje yra 364 pakopos, o pridėjus paskutinįjį viršūnės laiptą gaunasi 365, t.y. dienų skaičius metuose. Kukulkano piramidės viduje yra dar viena, mažesnė piramidė.

Čičen Icos vietovėje yra ir daugiau apeiginių pastatų griuvėsių. Vienas iš jų – tai Karių šventykla, apsupta akmeninių kolonų. Taip pat – Žaidynių kiemas, kuriame kadaise buvo žaidžiamas komandinis žaidimas guminiu kamuoliu. Žaidėjai alkūnėmis, klubais ir keliais turėjo pataikyti kamuolį į akmeninį lanką, kabantį aukštai ant sienos. 

Kelionių idėjos