Kelioniumanija.lt

Į šiaurę nuo triukšmingojo Kankuno yra rojaus kampeliu neretai vadinama Holbošo sala (Isla Holbox).

Visa Holbošo sala, apie 42 km ilgio ir 2 km pločio, yra saugomas gamtos paminklas. Nuo Jukatano pusiasalio krantų ją skiria Yalahua lagūna. Pietinėje salos pusėje driekiasi mangrovės, o šiaurėje baltutėlio smėlio laukinius paplūdimius skalauja krištoliniai Karibų jūros vandenys. 

Šioje beveik negyvenamoje saloje (joje tik vienas nedidelis miestelis) nėra automobilių! Vis tik, sala nėra visai miniatiūrinė, tad pritingintys pėdinti pėsčiomis gali išsinuomoti elektra varomą golfo mašinėlę ar pasinaudoti taksi paslaugomis tokioje pačioje mašinėlėje. Saloje nėra ne tik automobilių, bet ir asfaltuotų kelių – visi keliukai yra tas pats baltas pajūrio smėlis. Holbox miestelyje namai yra nudažyti ryškiomis spalvomis, o jų stogai daugiausia dengti palmių lapais. Dauguma salos gyventojų užsiima žvejyba ir turizmu.

Salos gamta išties įspūdinga: čia gyvena rožiniai flamingai, pelikanai bei kiti egzotiniai paukščiai. Tiesa, išvertus iš majų kalbos, salos pavadinimas nėra nei „rožinis“, nei „baltas“ – Holbox reiškia „juodoji skylė“.