Moldavija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Moldavijos Respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Kišiniovas

Didžiausi miestai

Tiraspolis, Belcai

Šalis garsėja

Vynu

Plotas

33 843 km²

Gyventojų skaičius

4,5 mln.

Kalba

Moldovų

Pinigai

Moldavijos lėja (MDL)

Informacija apie šalį

Moldavija – valstybė Pietryčių Europoje. Šalis ribojasi su Rumunija ir Ukraina. Moldavija neturi tiesioginio priėjimo prie jūros, nors yra labai arti Juodosios jūros.

Moldavijos klimatas yra vidutinis žemyninis. Šalyje būdingos šiltos vasaros ir švelnios žiemos.

Moldavija suskirstyta į 3 miestų savivaldybes. Taip pat Moldavijoje yra du pusiau autonominiai regionai ir į 32 rajonus.

Kišiniovas yra šalies sostinė ir didžiausias miestas. Miestas pradėjo kurtas 1436 m., kai buvo įkurtas Moldovos kunigaikštystės vienuolynas. Kišiniovas yra kultūrinis ir komercinis centras. Tai pagrindinis pramonės miestas.

Šalyje daugiausiai gyvena moldavų tautytbės gyventojai, taip pat nemažai ukrainiečių ir rusų, ypač Padniestrės regione.

Moldavijos kultūra yra tampriai susijusi su Rumunijos istorija bei tradicijomis. Šalyje aptinkamas bizantiškas, turkų ir slavų paveldas.

Dauguma šalies gyventojų yra stačiatikiai, kurie priklauso Moldovos Stačiatikių Bažnyčiai, Ukrainos Stačiatikių Bažnyčiai ir Rusijos Stačiatikių Bažnyčiai.

Moldavijoje svarbiausia ūkio šaka yra žemės ūkis ir su juo susijusi perdirbamoji pramonė. Auginami kukurūzai, saulėgrąžos, tabakas, vynuogės.

Moldavijos virtuvei įtakos turėjo graikai, turkai, vėliau ir ukrainiečiai, bulgarai, rusai. Tradiciniai moldavų patiekalai yra skirtingi įvairiuose regionuose. Rytuose labai mėgiami ukrainietiški barščiai, o pietuose – vištienos padažas. Virtiniai su mėsa yra tradicinis patiekalas teritorijose, kur daugiausia gyvena rusai. Šalyje mėgiamas brendis, slyvų brendis tuica bei vynas. Vyno gamyba turi senas tradicijas. Moldaviškas vynas žinomas ir už šalies ribų.