Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Nakvynė. Mongolijoje viešbučiai, nors iš pirmo žvilgsnio atrodantys prabangiai, iš tiesų yra gan prastos kokybės. Čia išvysite marmurinius klozetus ir vonias, tačiau neretai pamatysite, jog vandens nėra, arba yra tik karštas ar tik šaltas vanduo. Toliau nuo didžiųjų miestų esančiose lankytinose vietose greičiausiai jums bus pasiūlyta apsigyventi tradicinėje jurtoje.

Automobilių transportas. Dauguma kelių Mongolijoje yra neasfaltuoti. Tačiau kelių infrastruktūra aktyviai plečiama. Mongolų vairavimo ypatybės praktiškai atitinka jų klajoklišką gyvenimo būdą. Vairavimo taisyklių šioje šalyje beveik nesilaikoma. Dažnai raudona šviesoforo šviesa skubančiam vairuotojui – ne kliūtis.

Autobusai. Mongolijos autobusų parkas – pasenęs ir techniškai netvarkingas. Autobusai paprastai būna pergrūsti. Taigi miestuose yra saugiau vaikščioti pėsčiomis, negu pasirinkti viešąjį transportą. Mikroautobusus patys mongolai vadina „skraidančiais karstais“.

Geležinkelių transportas. Geležinkelis, nutiestas per šalį, yra pagrindinė susisiekimo priemonė, jungianti Mongoliją su kaimyninėmis valstybėmis.

Oro transportas. Vienintelis tarptautinis oro uostas Mongolijoje yra Čingischano oro uostas sostinėje Ulan Batore.