Mozambikas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Mozambiko Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Maputu

Didžiausi miestai

Beira, Nampula

Šalis garsėja

jūrų gėrybėmis

Plotas

801 590 km²

Gyventojų skaičius

19 mln.

Kalba

Portugalų

Pinigai

Metikalis (MZN) = 100 sentavų

Informacija apie šalį

Mozambikas yra pietryčių Afrikoje. Šalis ribojasi su Pietų Afrikos Respublika, Svazilandu, Tanzanija, Malaviu ir Zimbabve.

Prie vandenyno yra lygumos, šalies centrinėje dalyje yra aukštumų, o vakaruose yra kalnų. Aukščiausias kalnas yra 2436 m Monte Binga.

Šalies šiaurėje vyrauja klimatas artimas pusiaujo zonos klimatui. Žiemą ir vasarą būna panaši temperatūra – apie 25-28oC. Mozambiko pietinėje dalyje yra tropinis klimatas. Čia vidutinė temperatūra yra apie 21oC. Kritulių iškrenta mažiau nei šiaurėje. Pietuose lietingasis sezonas yra lapkričio-kovo mėnesiais, o sausais būna žiemą – liepos-rugsėjo mėnesiais.

Šalis turi ką pasiūlyti turistams. Gera ilsėtis puikiuose paplūdimiuose, pakrantėse yra daug lagūnų, kuriose vanduo labai šiltas, maudytis saugu bei galima pagauti ir vieną kitą žuvį. Šalyje yra išsaugota įdomi laukinė gamta, kuria galima grožėtis.

Mozambiko sostinė ir didžiausias miestas yra Maputu. Iki 1976 m. jis buvo vadinamas Lorenso Markešas. Miestas įsikūręs šalies pietryčiuose, prie Indijos vandenyno. Tai svarbus uostas. Uostu naudojasi ir Zambija bei Zimbabvė.

Dauguma gyventojų gyvena ne miestuose. Šalyje raštingi yra mažiau nei pusė žmonių. Vyrai yra du kartus raštingesni nei moterys.

Pagrindinis oro uostas yra Maputu oro uostas. Šalyje yra nutiestas geležinkelis, yra asfaltuotų kelių. Išvystytas vandens transportas.

Mozambike valgoma daug jūrų gėrybių, patiekalų iš kukurūzų, ryžių. Mėgstamos saldžiosios bulvės, pipirai, česnakai. Daug valgoma vaisių. Gaminami troškiniai. Ryte geriama arbata arba kava su truputi saldžia duona arba sumuštiniais su kiaušiniais bei žuvimi. Mozambike gaminamas alus iš kukurūzų.

Rekomenduojame