Apie Namibiją

Kelioniumanija.lt

Namibija yra pietvakarių Afrikoje. Jos krantus skalauja Atlanto vandenynas. Šalis ribojasi su Angola, Zambija, Botsvana ir Pietų Afrikos Respublika.  Šalies pavadinimas kilo nuo Namibo dykumos. Toks pavadinimas buvo parinktas po nepriklausomybės.

Šalyje yra dvi dykumos: Namibo dykuma vakaruose, netoli Atlanto ir Kalahario dykuma rytuose.

Klimatas yra subtropinis žemyninis. Į vakarus nuo Namibijos dykumos labai didelis skirtumas tam dienos ir nakties temperatūrų. Šioje teritorijoje iškrenta labai mažai kritulių, o žiemą temperatūra gali būti ir 25°C.

Vindhukas yra centrinėje šalies dalyje dalyje. 1990 m., kai Namibija tapo nepriklausoma, Vindhukas tapo šalies sostine. Miestas yra verslo, ekonomikos ir susisiekimo centras.

Namibijos gyventojų tankumas yra vienas iš mažiausių pasaulyje. Dauguma šalies gyventojų yra susitelkę derlingojoje šalies šiaurėje.

Namibijoje kalbama daug įvairių kalbų. Valstybinė kalba yra anglų, o po nepriklausomybės vokiečių, afrikanų ir ošivambo kalbos pripažintos regioninėmis kalbomis. Labiausiai suprantama kalba yra afrikanų, o tarp jaunimo plačiausiai suprantama kalba yra anglų. Komercijoje daugiausiai naudojama vokiečių kalba.

Namibijos virtuvė susiformavo iš Vokietijos tradicijų ir Pietų Afrikos gėrybių. Vietos gyventojai labai mėgsta zebrų nei stručių mėsą. Namibijoje populiarios jūrų gėrybes bei žuvies patiekalai. Čia valgoma daug košių bei sriubų, o vokiškoji kultūra atnešė įvairių rūšių duoną.