Kelioniumanija.lt

Griaučių krantas (Skeleton Coast) – tai negyvenama vietovė Namibijoje, įspūdinga vandenyno ir smėlio kopų sandūra, nusidriekusi Atlanto vandenyno pakrantėje iki pat Angolos.

Tačiau nuo civilizacijos nutolę spavingieji beribiai vėjo pustomi smėlynai kartu yra ir gana šiurpoka vieta. Šis paplūdimys garsėja jūros išmestomis laivų nuolaužomis, čia mėtosi išbalę banginių kaulai.

Ši pakrantė, nuolat skendinti rūkuose, yra labai pavojinga laivybai. Daug laivų sudužo dėl čia vyraujančių stiprių srovių, daug gyvybių pražudė klastingoji pakrantė.

Vietiniai bušmenai šią vietovę vadina „vieta, kurią sukūrė įpykęs dievas“, o portugalų jūreiviai pakrantę praminė „vartais į pragarą“.

Dykynės gyventojai – prie gyvenimo smėlynuose prisitaikę stručiai, drambliai, flamingai. Šie smėlynai taipogi yra ir Himbos genties gyvenamoji teritorija. O pakrantėje gyvena gausios ruonių kolonijos.

Šioje grėsmingoje vietovėje yra įkurtas nacionalinis parkas, nusidriekęs siaura juosta (40 km pločio ir 500 km ilgio) palei Namibijos pakrantę.

Griaučių krantas yra griežtai saugoma teritorija, norint čia patekti būtina gauti leidimą.

Kelionių idėjos