Kelioniumanija.lt

Hobitonas (Hobbiton) – tai kaimelis, gimęs rašytojo J.R.R. Tolkino fantazijose, o vėliau tapęs realybe kuriant „Žiedų valdovo“ trilogiją. Šio filmo režisierius Piteris Džeksonas kilęs iš Naujosios Zelandijos. Galbūt dėl to ši šalis, garsėjanti vaizdingomis vietovėmis, ir buvo pasirinkta trilogijos filmavimui. Visos trys jos dalys buvo nufilmuotos per 18 mėnesių įvairiose Naujosios Zelandijos vietose.

Šioje šalyje dabar rengiamos ekskursijos, kurių metu siūloma filmo fanams pamatyti vietoves, pažįstamas iš filmo. Hobitonas, hobitų kaimelis netoli Matamatos Waikato regione – viena labiausiai lankytojų pamėgtų tokių vietų.

Linksmųjų žmogeliukų kaimelis Hobitonas buvo įkurtas privačioje Aleksanderių šeimos fermoje, kurioje auginama apie 13 tūkstančių avių. Hobitų kaimelio statybos truko 9 mėnesius: buvo suformuotos kalvos, tilteliai, pastatytos 37 požeminės hobitų trobelės.

Filmavimai prasidėjo 1999 m. Vienu metu čia dirbdavo iki 400 žmonių! Praėjus daugiau nei 10 metų kaimelis buvo atnaujintas ir panaudotas filmuojant kitą filmą apie olose po žeme gyvenančius žmogeliukus, t.y. „Hobitą“ (2011). O dabar čia rengiamos ekskursijos. Sakoma, kad dauguma, kas aplanko ši hobitų kaimelį, dar sykį pasižiūri ir filmą!