Nepalas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Katmandu

Didžiausi miestai

Pokhara

Šalis garsėja

smilkalais, aukščiausiomis pasaulio viršukalnėmis, šventyklomis

Plotas

147 181 km²

Gyventojų skaičius

28,3 mln.

Kalba

nepalų

Pinigai

Nepalo rupija (NPR)

Informacija apie šalį

Nepalas – tai valstybė Pietų Azijoje, įsikūrusi Himalajų kalnuose. Nepalas ribojasi su Kinija (Tibetu) ir Indija.

Nepalo pavadinimas kildinamas nuo slėnio, kuriame yra dabartinė šalies sostinė Katmandu, pavadinimo. Ilgą laiką dabartinėje Nepalo teritorijoje gyvavo daugybė nedidelių karalysčių, kol 1768 m. šacho Prithvi Narayan jos buvo suvienytos į vieną valstybę.

Nors Nepalas – palyginti nedidelė šalis, tačiau čia kraštovaizdžiai labai įvairūs – nuo lygumų iki aukščiausios pasaulyje Everesto viršukalnės, esančios Nepalo ir Kinijos pasienyje. Šalis nusidriekusi 650 km, o jos plotis – 200 km, tačiau dauguma gyventojų gyvena Indijos pasienyje esančiame siaurame lygumų ruože, vadinamame Tarai. Nepale yra 8 iš 10 aukščiausių viršukalnių pasaulyje. Tikima, jog Nepalo kalnuose klaidžioja paslaptinga būtybė, vadinama ječiu arba „bjauriuoju sniego žmogumi“.

Nepale persipynę daugybė kultūrų. Tai labai religinga šalis, kurioje vyrauja induizmas, tačiau budistų tradicijos taipogi stiprios. Nepalas – labai skurdi šalis, gyvenanti daugiausia iš tarptautinės finansinės paramos ir turizmo.

Ilgą laiką šis kraštas buvo uždaras turistams, ir tik XX a. 7 dešimtmetyje Nepalą atrado hipiai, kurie čia ėmė plūsti, juos viliojo galimybė gyventi bohemišką gyvenimą ir nevaržomai rūkyti žolę. Netgi atsirado naujas Nepalo pavadinimo šifravimas: Never Ending Peace And Love (Niekada Nesibaigianti Taika Ir Meilė).

Šalies vėliava – bene vienintelė pasaulyje valstybės vėliava, kuri nėra keturkampio formos.

Nacionalinė gėlė – rododendras