Klimatas

Kelioniumanija.lt

Nepalo kraštovaizdžiai labai įvairūs – nuo lygumų iki aukščiausių pasaulyje viršukalnių. Dėl to šalis paprastai skirstoma į penkias klimato juostas, priklausomai nuo vietovės aukščio virš jūros lygio: subtropinė (iki 1200 m), vidutinė (1200-2400 m), šaltoji (2400-3600 m), subarktinė (3600-4400 m) ir arktinė (daugiau nei 4400 m).

Nepale vyrauja musoninis klimatas ir yra išskiriami keturi sezonai, tačiau tradiciškai metai yra skirstomi į šešis klimato periodus: Basanta (pavasaris), Grišma (ankstyva vasara), Barkha (vasara), Šarad (ankstyvas ruduo), Hemanta (vėlyvas ruduo) ir Šišir (žiema).

Lietaus sezonas paprastai trunka nuo liepos iki rugsėjo. Spalį-gruodį vyrauja vėsūs orai, o sausio-kovo mėnesiais aukštesnėse vietovėse būna ypač šalta. Nuo balandžio iki birželio būna šilta ir sausa. Geriausias metas keliauti Nepale yra ruduo – nuo rugsėjo pabaigos, spalį iki lapkričio, kuomet dangus yra skaidrus, o oras šiltas ir švelnus.

Lygumų ruožas, vadinamasis Tarai, yra karščiausia Nepalo sritis. Vasarą temperatūra čia neretai pakyla virš 45ºC. Vyrauja karštas ir drėgnas klimatas. Žiemą oro temperatūra svyruoja nuo 7ºC iki 23ºC šilumos.

Vidutinėje zonoje klimatas yra žymiai malonesnis. Vidutinė temperatūra vasarą čia pakyla iki 25-27ºC. Žiemą oro temperatūra svyruoja nuo 0ºC iki 12ºC šilumos.

Katmandu slėnyje vasarą ir žiemą vidutinė temperatūra svyruoja atitinkamai nuo +19°C iki +27°C ir nuo +2°C iki +12°C.

Šiaurinėje Himalajų dalyje klimatas arktinis, oro temperatūra čia nukrinta žemiau -30ºC.