555bool(false)  Džomolungma Nepale | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Džomolungma – tai aukščiausias kalnas Žemėje, dar vadinamas Everestu arba Samargatha. Kalno aukštis – 8848 m. Šis kalnas yra Nepalo ir Kinijos (Tibeto) pasienyje.

Nepalo pusėje greta Džomolungmos viršukalnės įsikūręs Samargathos nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Tibetiečių kalba Džomolungma reiškia „Visatos motina“. Samargatha – tai šio kalno nepalietiškas pavadinimas. Everestas – angliškas kalno pavadinimas, kurį 1865 m. suteikė Karališkoji britų geografijos taryba vieno iš pirmųjų kalno tyrinėtojų, sero Džordžo Everesto, garbei.

Į Džomolungmą paprastai kopiama du kartus per metus: gegužės mėnesį prieš prasidedant vasaros musonams ir kartais rudenį, spalio – lapkričio mėnesiais.

Pirmosios britų ekspedicijos į Everestą buvo organizuojamos XX a. 2-jame dešimtmetyje, tačiau tik 1953 m. britų ekspedicijos nariai pirmieji įkopė į šią viršukalnę. Šiandien Džomolungmą yra pasiekę per 2400 alpinistų, tačiau jau daugiau nei 200 žuvo pakeliui.

Ekspedicijų metu alpinistus visuomet lydi vietiniai šerpai, kas tibetiečių kalba reiškia „rytų žmonės“.SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.