Kelioniumanija.lt

Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas – tai parkas, įkurtas Nepalo pietinėje dalyje prie Indijos sienos. Šiame beveik 1000 kv. km laukinės gamtos rojaus kampelyje saugomi šarvuotieji raganosiai, už kurių nužudymą gali būti skirta net mirties bausmė. Čitvano nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Šarvuotųjų raganosių parke priskaičiuojama per 400. Tačiau didžiulė grėsmė, jog šie raguočiai gali išnykti. Ilgą laiką šie raganosiai buvo medžiojami dėl stebuklingų, kaip buvo tikėta, jų rago galių. Sutrintas raganosio ragas laikomas vaistu nuo visų ligų ir kitokių blogybių.

Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas – viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Nepale. Parką sudaro kalvota Sivaliko teritorija, Gango upės žemumos, pelkynai. Vietovėje vyrauja karštas ir drėgnas klimatas, dėl to čia veši atogrąžų augalai. Parkas yra įkurtas Nepalo žemumose, vadinamosiose terai.

Po parką rengiamos įspūdingos ekskursijos ant dramblių. Praktiškai drambliai yra vienintelė transporto priemonė parke. Gamtos mėgėjai leidžiasi į kelionę po džiungles ant dramblio nugaros stebėti raganosių ir kitų džiunglių gyvūnų – leopardų, tigrų. Rapti upėje ir jos intakuose knibždėte knibžda krokodilai. Tačiau ant dramblio nugaros kelionė – saugi.