Nigerija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Nigerijos Federacinė Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Abudža

Didžiausi miestai

Lagosas, Kanas, Ibadanas

Šalis garsėja

palmių vynu

Plotas

923 768 km²

Gyventojų skaičius

139 mln.

Kalba

Anglų

Pinigai

Naira = 100 kobų

Informacija apie šalį

Nigerija – valstybė vakarų Afrikoje, įsikūrusi ties Gvinėjos įlanka. Šalis ribojasi su Beninu, Čadu, Kamerūnu, Nigeriu. Pietinius Nigerijos krantus skalauja Atlanto vandenynas.

Nigerijos kraštovaizdis gan įvairus – čia išvysite ir drėgnųjų atogrąžų miškų, ir dykumų. Šalis dalinama į 3 klimato sritis. Tolimuosiuose pietuose driekiasi tropiniai miškai. Šalies šiaurėje vyrauja dykumų klimatas, o likusioje Nigerijos teritorijoje būdinga savana.

Nigerija yra labiausiai apgyvendinta valstybė visoje Afrikoje. Tankiausiai žmonės gyvena pietinėse valstijose. Šalies etninė sudėtis yra labai įvairi: Nigerijoje gyvena apie 250 skirtingų tautų ir genčių. Valstybėje kalbama labai įvairiomis kalbomis, bet valstybinė kalba yra anglų.

Nigerijos sostinė į Abudžos miestą buvo perkelta 1991 m. Miestas, įsikūręs centrinėje šalies dalyje, buvo plečiamas specialiai, kad taptų naująja šalies sostine, kadangi senoji sostinė Lagosas yra labai nutolęs nuo daugelio šalies regionų. 

Nigerijos ekonomika yra labai priklausoma nuo naftos. Be jos šalyje randama gamtinių dujų ir mineralų. Šalyje vystomas žemės ūkis. Auginamos aliejinės palmės, soros, sorgai, medvilnė, kakavmedžiai. Pietuose užsiimama žvejyba.

Kadaise čia buvusios britų kolonijos pavadinimą sudarė 4 žodžiai. Tuo metu koloniją valdžiusio gubernatoriaus F.J.Lugardo žmona šaliai sukūrė naują, kur kas trumpesnį pavadinimą – Nigerija. Ji paprasčiausiai sujungė du žodžius – didžiausios šalies upės pavadinimą „Niger“ ir anglišką žodį „Area“, reiškiantį erdvę.

  • Aukščiausia viršukalnė – Šapal Vadis (2419 m)
  • Ilgiausia upė – Nigeris (4205 km)