Nigeris

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Nigerio Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Niamėjus

Didžiausi miestai

Zinderis, Maradis

Šalis garsėja

Sacharos dykuma, kaip viena neturtingiausių pasaulio valstybių

Plotas

1 267 000 kv. km

Gyventojų skaičius

15 mln.

Kalba

prancūzų

Pinigai

Frankas

Informacija apie šalį

Nigeris – viena skurdžiausių Afrikos (ir viso pasaulio) šalių, įsikūrusi žemyno vakaruose. Šalis neturi priėjimo prie jūros ir ribojasi su 7 valstybėmis – Nigerija, Čadu, Alžyru, Maliu, Burkina Fasu, Beninu bei Libija. Šalies pavadinimas kildinamas nuo Nigerio upės vardo.

Antikos istorikai savo darbuose mini romėnų ekspedicijas į dabartinę Nigerio teritoriją. Pirmaisiais mūsų eros amžiais iškilo Airas, prekyba klestėjo ir Agadese bei Tahua. Nigerio teritorijoje gyvavo Sahelio civilizacija, taip pat stiprios buvo hausų tautos, sukūrusios savo valstybes.

Pirmieji europiečiai į šį kraštą atvyko XIX a. pradžioje, o XIX a. pabaigoje kraštas pateko prancūzų įtakon. 1958 m. Nigeris tapo nepriklausoma autonomine respublika, o 1960 m. tapo visiškai nepriklausomas. Ilgą laiką kraštas buvo valdomas kariškių.

Didelėje Nigerio dalyje driekiasi dykumos. Šalyje vyrauja subtropinis klimatas: čia karšta ir sausa, ypač lapkričio-vasario mėnesiais. Birželio mėnesį prasideda lietingasis sezonas, kuris trunka iki spalio. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra sostinėje Niamėjuje siekia +34°C. Ties Nigerio upės baseinu būdingas drėgnesnis atogrąžų klimatas.