Apie Nigerį

Kelioniumanija.lt

Nigeris – viena skurdžiausių Afrikos (ir viso pasaulio) šalių, įsikūrusi žemyno vakaruose. Šalis neturi priėjimo prie jūros ir ribojasi su 7 valstybėmis – Nigerija, Čadu, Alžyru, Maliu, Burkina Fasu, Beninu bei Libija. Šalies pavadinimas kildinamas nuo Nigerio upės vardo.

Antikos istorikai savo darbuose mini romėnų ekspedicijas į dabartinę Nigerio teritoriją. Pirmaisiais mūsų eros amžiais iškilo Airas, prekyba klestėjo ir Agadese bei Tahua. Nigerio teritorijoje gyvavo Sahelio civilizacija, taip pat stiprios buvo hausų tautos, sukūrusios savo valstybes.

Pirmieji europiečiai į šį kraštą atvyko XIX a. pradžioje, o XIX a. pabaigoje kraštas pateko prancūzų įtakon. 1958 m. Nigeris tapo nepriklausoma autonomine respublika, o 1960 m. tapo visiškai nepriklausomas. Ilgą laiką kraštas buvo valdomas kariškių.

Didelėje Nigerio dalyje driekiasi dykumos. Šalyje vyrauja subtropinis klimatas: čia karšta ir sausa, ypač lapkričio-vasario mėnesiais. Birželio mėnesį prasideda lietingasis sezonas, kuris trunka iki spalio. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra sostinėje Niamėjuje siekia +34°C. Ties Nigerio upės baseinu būdingas drėgnesnis atogrąžų klimatas.