Nikaragva

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Nikaragvos Respublika

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Managva

Didžiausi miestai

Managva, Leonas, Činandega, Granada

Šalis garsėja

Ugnikalniais

Plotas

129 km2

Gyventojų skaičius

5,5 mln.

Kalba

ispanų

Pinigai

kordoba

Informacija apie šalį

Nikaragva įsikūrusi Centrinėje Amerikoje, tarp Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros. Tai didžiausia šio regiono valstybė. Nikaragvoje yra gausybė veikiančių ugnikalnių, todėl dažnai ji yra vadinama „Tūkstančio ugnikalnių šalimi“.

Šalis turi tris skirtingus geografinius regionus: Ramiojo vandenyno žemumą, Šiaurės Centro kalnus ir Moskitų krantą. Ramiojo vandenyno žemuma yra šalies vakaruose. Čia karšta, žaliuoja vešli augalija, todėl patinka gyventi žmonėms.

Tačiau šalyje yra ir keletas nepatrauklių objektų: veikiantys ugnikalniai, žemės drebėjimai. Didžiausi ugnikalniai: Mombachas ir Momotombas. Pastarasis stūkso šalies šiaurėje, ginčytinoje su Meksika pasienio dalyje. 

Kadangi šalyje yra karštas ir drėgnas klimatas, tai praktiškai neįmanoma plėtoti ūkinės veiklos. Nikaragvai yra labai svarbus oro transportas, nes šioje valstybėje yra mažai kelių bei geležinkelio trasų.

Nikaragvos klimatas – tropinis, pasatinis. Sausio (vėsiausio mėnesio) temperatūra būna 15°C aukštumose. Vidutinė metinė temperatūra – 26°C. Daugiausia vėjai siautėja rytų pakrantėje. Čia iškrinta iki 5000 mm kritulių per metus. Vakaruose jų būna dukart mažiau. Sausiausias metas trunka lapkričio – balandžio mėnesiais, o drėgniausia būna gegužę – spalį.