Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Keliautojams. Susiruošus keliauti po Norvegiją, būtina pasirūpinti ir patogiais kelioniniais rūbais bei avalyne. Norvegijoje orai itin permainingi, vasarą čia dažni lietūs. Dėl to itin pravers polietileninis apsiaustas.

Vairuotojams. Kai kurie keliai, tiltai bei tuneliai yra mokami. Važinėjant po Norvegiją neišvengsite persikėlimų keltais. Kartais būna galimybė nesikelti keltu, o važiuoti kalnų keliuku, tačiau taip sugaišite žymiai daugiau laiko. 

Atstumai. Važiuojant automobiliu, iš Oslo Bergeną galima pasiekti per maždaug 9 val., Trondheimą – per 8 val., Stavangerį – per 7 val.

Kainos. Norvegija garsėja kaip viena iš brangiausių šalių Europoje, o gal net ir visame pasaulyje. Maistas, gėrimai, paslaugos Norvegijoje itin brangūs. Labai brangu yra maitintis restoranuose, kavinėse ir kitose maitinimo įstaigose. Alkoholiniai gėrimai parduodami tik specialiose valstybinėse parduotuvėse (Vinmonopolet) ir yra kelis, o kartais ir keliasdešimt kartų brangesni, negu Lietuvoje.

Kempingai. Norvegijoje turizmo infrastruktūra itin gerai išplėtota. Kadangi dauguma turistų čia atvažiuoja pasigėrėti neišsemiamais Norvegijos gamtos turtais, čia gausu kempingų, kuriuose galimos įvairios alternatyvos: atvažiuoti su vadinamuoju „kemperiu“, įsikurti palapinėje arba išsinuomoti medinį namuką. Norvegijoje itin populiarūs vadinamieji hytter, t.y. mediniai namukai, kuriuose viskas yra savitarna, netgi išvažiuojant reikia patiems išplauti grindis ir indus. Priklausomai nuo sezono ir vietovės, palapinę galima pasistatyti už maždaug 50-150 Lt, standartinio triviečio-keturviečio namuko nuoma – 150-400 Lt.

Transportas. Transporto sistema Norvegijoje veikia patikimai, tačiau šiaurinėje dalyje žiemos metu galimi sutrikimai. Žiemą uždaroma nemaža dalis šalutinių kelių. Geležinkelis jungia šalies šiaurę ir pietus, taip pat linija yra nutiesta nuo Oslo iki Bergeno.