Ką aplankyti netoli Oslo

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 09d.
Svečiuodamiesi Norvegijos sostinėje nepraleiskite progos aplankyti Oslo apylinkėse esančių įdomių vietovių. Pristatome keletą jų.

Hadeland stiklo muziejus

Hadeland stiklo gamyklos (Hadeland Glassverk) muziejuje lankytojai supažindinami su stiklo gamyba. Čia pat galima išbandyti ir patiems stiklo pūtiko amato subtilybes. Tai puiki edukacijų vieta, pamėgta šeimų, auginančių vaikus. Hadelan stiklo muziejus įsikūręs Jevnakeryje, už 68 km nuo Oslo.

TusenFryd nuotykių parkas

Didžiausias Norvegijoje TusenFryd nuotykių parkas garsėja linksmaisiais kalneliais, vienais įspūdingiausių ir greičiausių Skandinavijos šalyse. TusenFryd nuotykių parke yra ir vandens parkas, o iš viso veikia per 30 atrakcionų. TusenFryd įsikūręs apie 20 km nuo Oslo.

Kongsberg sidabro kasyklos

Per 300 metų netoli Oslo veikusios Kongsberg sidabro kasyklos šiandien yra atviros lankytojams ir supažindina su šio tauriojo metalo kasybos subtilybėmis. Kasyklos, kurių giliausia vieta yra apie 1000 m po žeme, veikė iki pat 1958 m. Kongsberge taip pat įsikūręs Norvegijos kalnakasybos muziejus. Kongsberg sidabro kasyklos yra už 90 km nuo Oslo.

 

7oslas-kongsberg.JPG

Fredrikstadas

Žvaigždės formos gynybiniai kanalai tarsi įrėmina Fredrikstado fortą. 1567 m. karaliaus Frederiko II įkurtas Fredrikstado fortas šiandien laikomas vienu geriausiai išlikusiu Šiaurės Europoje. Šioje vietoje ties Glomos upės žiotimis fortas buvo įkurtas tuomet, kai netoliese buvęs Borgo miestas buvo iki pamatų sugriautas švedų armijos. Fredrikstadas įsikūręs apie 90 km į pietus nuo Oslo.

Nuotr. commons.wikimedia
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.