Kelioniumanija.lt

Virš prarajos pakibusi įspūdinga uola, taikliai pavadinta Trolio liežuviu (Trolltunga) – tai ne tik viena įspūdingiausių Norvegijos vietų, bet ir greičiausiai visoje Europoje.

Maždaug 700 m aukštyje virš Ringedalsvatnet ežero (1100 m virš jūros lygio) kyšančią uolą pasiekti nėra itin paprasta. O ir pasiekus ne visiems pavyksta suvaldyti baimę atsistoti ant uolos krašto! Tačiau drąsiausiems ir smalsiausiems garantuotas užburiantis vaizdas ir adrenalinas.

Norint pasiekti „Trolio liežuvį“ reikia vykti į Hordalando regioną pietvakarių Norvegijoje ir keliauti pėsčiomis per kalnus – šis žygis paprastai trunka apie 8-10 valandų (skaičiuojant į abi puses). Iš viso žygio metu tenka įveikti apie 22 km, o žygio pradžios ir kelionės tikslo aukščių skirtumas yra 900 metrų.

Žygio galimybė priklauso ir nuo sezono. Paprastai rekomenduojama keliauti nuo birželio vidurio iki rugsėjo vidurio.

Žygis iki Trolio liežuvio nėra lengvas ir reikalauja specialaus pasirengimo. Reiktų atminti, jog kai kur kalnuose gali nebūti mobiliojo ryšio. Žygiui būtina turėti patogius batus bei tinkamus rūbus, be to, reiktų atminti, kad orai Norvegijos kalnuose yra ypatingai permainingi ir būti tam pasirengus.

Žygis prasideda Skjeggedal vietovėje, kurią galima pasiekti iš Odda važiuojant link Tyssedal keliu Nr.13. Skjeggedale galima palikti automobilį (aikštelė, kaip ir beveik visur Norvegijoje, yra mokama, apie 100 NOK/dieną).  

Trolio liežuvis nuo antrojo didžiausio Norvegijos miesto Bergeno yra nutolęs už 150 km.