Kelioniumanija.lt

Norvegijos vakarinėje pakrantėje įsikūręs Alesundas neretai vadinamas gražiausiu Norvegijos miestu.

Alesundas – vėjuotas miestas, nors žiemos čia, palyginti, yra švelnios. Miestas įsikūręs keliose salose, o spalvingi namai tvarkingai išsirikiavę prie pat vandens. Tarp jų šmėžuojančios baltaburės jachtos ir žvejų laiveliai, sukuria pasakų miesto iliuziją.

Alesundas po 1904 m. miestą nusiaubusio gaisro buvo atkurtas praktiškai nuo pamatų.

Iš Alesundo patogu pasiekti gražiausius Norvegijos fiordus – visų pirma, Geirangerio fiordą, kuris yra nutolęs maždaug 100 km. Vos už keliolikos minučių kelio automobiliu nuo Alesundo, Godoy saloje, stūkso Alnes švyturys, pastatytas 1876 m., o šalia glaudžiasi vaizdingas žvejų kaimelis.

 

Lankytinos vietos Alesunde:

 

Aksla kalnas

Pažintį su Alesundu verta pradėti nuo Aksla kalno, nuo kurio atsiveria, galima sakyti, atvirukinis miesto vaizdas: iš čia Alesundas atrodo tarsi nutūpęs ant vandens. Įspūdį sustiprina miestą supančių fiordų bei kalnų panorama. Norint pasiekti kalno viršuje įsikūrusias apžvalgos aikšteles, galima lipti iš Alesundo miesto parko vedančiais laiptais (iš viso 418 laiptelių!) arba užvažiuoti automobiliu Borgundveien keliu.

Alesundo senamiestis

Alesundo Art Nouveau stiliaus senamiestis yra pripažintas tarp tokių miestų kaip Barselona ar Glazgas. Alesundo įvairiaspalviai pastatai gausiai dekoruoti bokšteliais bei ornamentais. Gagata – svarbiausia pėsčiųjų gatvė Alesunde.

Brosundet kanalas

Tai vaizdingas Alesundo kanalas, kuriame galima nusipirkti žuvies tiesiai iš žvejų.

Atlanterhavsparken

Tai jūrų muziejus-akvariumas Alesunde, vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo miesto cetro. Šis jūrų muziejus yra vienas didžiausių tokio pobūdžio akvariumų Skandinavijoje. Įėjimas kainuoja 155 NOK (vaikams – 75 NOK).

Runde – paukščių sala

Maždaug už 70 km nuo Alesundo esanti Rundės sala – tikras paukšių mėgėjų rojus, mat čia kasmet peri apie 500 tūkstančių paukščių, iš viso apie 80 rūšių.