Kelioniumanija.lt

Antras pagal dydį Norvegijos miestas Bergenas įsikūręs vakarinėje pakrantėje, 7 kalnų ir 7 fiordų apsuptyje. Miestas buvo įkurtas 1070 m. ir buvo laikomas šalies sostine iki 1299. 13 amžiuje tai buvo vienas iš keturių svarbiausių Hanzos sąjungos miestų.

Miesto ašis – Vågen uostas, kurio nuostabi panorama atsiveria funikulieriumi arba Ulriksbanen keltuvu pakilus į šalia esančias viršukalnes. Bergenas – viena iš labiausiai turistų lankomų Norvegijos vietų, todėl vasaros metu ieškoti vietos apsistojimui reiktų iš anksto. Atstumas nuo Oslo – apie 470 km.

 

Lankytinos vietos Bergene:

 

Bryggen krantinė 

Viena iš žymiausių miesto lankytinų vietų – Bryggen krantinė – Unesco kultūros paveldo objektas nuo 1980 m. Istorinė Bryggen krantinė ir šiandien yra ta miesto ašis, apie kurią sukasi visas uostamiesčio gyvenimas. Kadaise šis uostas buvo svarbus Hanzos pirklių prekybinis taškas. Šiandien Hansos laikų ryškių spalvų mediniuose sandėliuose įsikūrę daugybė parduotuvėlių, menininkų dirbtuvių, restoranų ir kavinių.

Nors ne kartą nusiaubtas gaisrų, medinis Bergenas buvo atstatytas. Šiandien kvartale stovi apie 60 pastatų, o siaurutėlių praėjimų tarp jų kartais net gatvelėmis nepavadinsi – kai kurie iš jų vietoje įprasto grindinio grįsti medinėmis lentomis.

 

Bergeno žuvų turgus

Netoli Bergeno Bryggen krantinės yra garsusis žuvų turgus, Fisketorvet, kuriame prekystaliai lūžta nuo šviežių ir sūdytų jūros bei gėlavandenių žuvų ir kitų jūros gėrybių – lašišų, krevečių, krabų, omarų… galima būtų vardyti ir vardyti, akys raibsta nuo pasirinkimo gausos. O kur dar ūkininkų siūlomi produktai – nuo sūrių iki gardžiausių kepinių. Čia taip pat galima įsigyti įvairių suvenyrų ir amatininkų dirbinių.

 

Bergeno akvariumas

Norintiems pamatyti vieną iš gražiausių Europoje jūrinio pasaulio kolekcijų vertėtų aplankyti Bergeno akvariumą.

 

Senasis Bergeno muziejus

Mieste po atviru dangumi įsikūręs Senasis Bergeno muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei 40 medinių namų, reprezentuojančių Bergeno architektūrą 18-19 a.

 

E.Grygo namas 

Bergene  rasite ir žymiojo norvegų kompozitorius E. Grygo namus ir muziejų.

 

Šv. Marijos bažnyčia 

Kalbant apie šventoves, reikėtų išskirti romaninio stiliaus Šv. Marijos bažnyčią (Mariakirken), statytą 11-12 a.

 

Bergenas iš paukščio skrydžio

Viešint Bergene pravartu užkilti į vieną iš aplinkinių kalnų, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas. Floibanen funikulieriumi galima pasikelti į 320 m aukštyje virš jūros lygio esančią Fløien viršukalnę, nuo kurios akimis galima aprėpti ne tik raudonus Bergeno stogus, bet ir apylinkių fiordus. Ištvermingesni (o taip pat ir taupesni) ryžtasi šį kalną užkilti pėsčiomis. Kiek tolėliau nuo Bergeno centro stūkso Ulrikeno kalnas, į kurį galima užkilti lyniniu keltuvu arba pėsčiomis specialiai žygeiviams įrengtu takeliu. Ulriksbanen keltuvas pakelia net į 642 m aukštį, į aukščiausią Bergeno kalną.  Iš viso Bergeną supa septynios kalvos.