Kelioniumanija.lt

Kristiansandas – pietų Norvegijos miestas, 1641 m. įkurtas Šiaurės jūros pakrantėje ir esantis apie 170 km į pietvakarius nuo Oslo. Kristiansandas yra Vakarų Agderio apygardos administracinis centras.

Pagrindinės pramonės šakos Kristiansande yra laivų statyba bei metalurgija.

Kristiansandas yra mėgiama norvegų vasaros atostogų vieta. Pakrantė patraukli žvejybai ir buriavimui.

Kristiansando senamiestis, arba Posebyen, yra nedidelis, bet jaukus, apstatytas baltais mediniais namais.

 

Lankytinos vietos Kristiansande:

 

Kristiansando muziejus

Kristiansande įsikūręs muziejus po atviru dangumi, kuriame galima pamatyti apie 40 autentiškų šiam regionui būdingų istorinių namų. Muziejuje galima susipažinti su krašto istorija ir tradicijomis. Muziejaus adresas – Vigeveien 22B, Kristiansandas

 

Kristiansando patrankų muziejus

Už 8 km nuo Norvegijos pietuose esančio Kristiansando miesto centro, Moviko forte įsikūręs Kristiansando patrankų muziejus, Kristiansand Kanonmuseum. Ši pakrantės apsaugos tvirtovė šioje vietoje buvo pastatyta vokiečių, Antrojo pasaulinio karo metu. Moviko forte eksponuojama antroji pagal dydį pasaulyje patranka, kurios ilgis – 20 m, svoris – 337 tonos, o šūvis skrieja daugiau nei 50 km.

 

Kristiansando zoologijos sodas ir nuotykių parkas

Kristiansando zoologijos sodas ir nuotykių parkas – Dyreparken – yra ne tik viena populiariausių lankytinų vietų Kristiansande, bet ir viena mėgiaumiausių vietų Norvegijoje šeimoms su vaikais.

Zoologijos sodas ir nuotykių parkas įsikūręs vos už 10 km nuo Kristiansando centro. O čia jūsų laukia ne tik Šiaurės gyvūnų safari parkas su briedžiais ir vilkais, bet ir egzotiški gyvūnai – liūtai, tigrai, žaismingos beždžionėlės, žirafos, zebrai ir daugybė kitų.

Nuotykių parke įrengtos net kelios teminės nuotykių zonos – Piratų šalis, Kardamono miestas, Vandens pramogų parkas.

 

 

Kelionių idėjos