Kelioniumanija.lt

Lilehameris (Lillehammer) – tai didžiausias šalyje sporto centras, įsikūręs šalia didžiausio Norvegijos ežero Mjoso. Lilehameryje gyvena apie 25 tūkst. gyventojų.

Miestelis garsus tuo, jog jame vyko 1994 m. žiemos olimpinės žaidynės.

Lilehamerio centre vyrauja medinės architektūros 19 a. pastatai.

Netoli Lilehamerio yra net keli slidinėjimo kurortai – tai Hafjell (apie 15 km nuo Lilehamerio) ir Kvitfjell (55 km nuo Lilehamerio).

 

Lankytinos vietos Lilehameryje:

 

Norvegijos olimpinis muziejus

Lilehameryje įkurtas Norvegijos olimpinis muziejus – vienintelis tokio pobūdžio muziejus šiaurės Europoje. Muziejus supažindina su Olimpinių žaidynių istorija nuo pat 776 m.pr.Kr. Taip pat čia išsamiai pristatoma ir Norvegijos sporto istorija.

 

Norvegijos pašto muziejus

Lilehameryje įsikūręs ir Norvegijos pašto muziejus – tikras rojus filatelijos gerbėjams. Muziejus supažindina su daugiau nei 360 m. Norvegijos pašto istorija.

 

Maihaugeno muziejus 

Maihaugeno muziejus po atviru dangumi – didžiausias tokio pobūdžio muziejus Šiaurės Europoje. Čia galima išvysti apie 200 tradicinių norvegiškų pastatų – pradedant senoviniais valstiečių trobesiais baigiant autentiškai įrengtais miestiečių būstais. Daugiau apie Maihaugeno muziejų.

 

Hunderfossen pramogų parkas

Apie 15 km į šiaurę nuo Lilehamerio įsikūręs Hunderfossen pramogų parkas. Šiame pasakų parke lankytojams siūloma išbandyti per 50 atrakcionų, taip pat čia įsikūręs 4D kino teatras.