Kelioniumanija.lt

Oslas (nor. Oslo). Norvegijos sostinė Oslas – didžiausias šalies miestas ir seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis.

Pagrindinė miesto aikštė – Oslo rotušė – buvo atidaryta 1950 m. miestui minint 900 metų jubiliejų. Žymiajame Vigelando parke galima pamatyti apie 200 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Rūmų parke (Slottsparken) stovi neoklasikinio stiliaus XIX a. Karaliaus rūmai (Kongelige Stottet).
Osle gausu įvairiausių muziejų ir galerijų: Nacionalinė galerija, kurioje eksponuojami garsių menininkų darbai: Degas, Manet, Monet, Picasso, Gauguin; garsaus skandinavų tapytojo ir grafiko E. Munch darbų muziejus; taip pat didžiausias kultūros muziejus šalyje – Norvegijos liaudies muziejus.
Norvegijos istorija neatsiejamai susijusi su vikingais ir laivais, tad viešint šioje šalyje galima aplankyti ne tik Vikingų laivų muziejų, kuriame eksponuojami trys geriausiai pasaulyje išlikę 800-900 m. statyti buriniai vikingų laivai – langskipai, tačiau ir Kon-Tiki muziejų bei Fram muziejų. Pastarajame eksponuojamas norvegų keliautojo ir tyrinėtojo R. Amundseno laivas, kuriuo jis plaukė į Pietų ašigalį. Muziejuje galima susipažinti su laivo įranga, taip pat Arkties tyrinėjimo istorija. O Kon-Tiki muziejuje eksponuojami kito norvegų tyrinėtojo – T. Heyerdahl – laivai, kuriais jis plaukė į keliones Atlanto ir Ramiajame vandenynuose.  Aker Brygge tai – senovinė laivų statykla, kuri šiuo metu pertvarkyta į šiuolaikinį prekybos ir pramogų centrą, kuriame veikia parduotuvės, restoranai, kino teatrai ir pan.