Kelioniumanija.lt

Stavangeris (Stavanger) – pietų Norvegijos miestas, Rugalando apskrities centras, dažnai vadinamas naftininkų miestu. Stavangerį garsina čia stovinti seniausia šalies katedra, yra universitetas, įsikūrusi NATO karinė bazė.

Stavangeris buvo įkurtas dar vikingų laikais, tačiau suklestėjo tik antrojoje 20 a. pusėje. Viso to kaltininkas – nafta.

Mieste vyrauja švelnus jūrinis klimatas.

Netoli Stavangerio galima aplankyti vieną iš Norvegijos gamtos stebuklų – Kjerago akmenį, esantį Lyse fiorde. Kjerago akmuo – tai didžiulė uola, tarytum užstrigusi tarp dviejų statmenų uolų.

 

Lankytinos vietos Stavangeryje:

 

Stavangerio senamiestis 

Senamiestis, arba Gamle Stavanger, į atmintį įsirėžia savo mediniais namais ir siauromis grįstomis gatvelėmis. Gal mums kiek ir neįprasta, tačiau šie karkasiniai namai renčiami ne guldant rąstus, o statant juos vertikaliai. Pagal senovinę technologiją toks tradicinis namas renčiamas visiškai nenaudojant vinių. Tiesa, šiandien matomi namai nėra labai seni, dauguma jų iškilę 18-19 a. Vienintelis tikrai senas miesto pastatas yra Katedra, arba Domkirke, iškilusi dar 12 amžiuje ir laikoma seniausia Norvegijos katedra.

 

Naftos muziejus

Stavangeris neretai tituluojamas Norvegijos naftininkų miestu. Čia netgi įkurtas Naftos muziejus (Norsk Oljemuseum), supažindinantis su naftos paieškomis Šiaurės jūroje. Prieš daugiau nei keturis dešimtmečius atrasta nafta norvegams tapo pagrindiniu jų gerovės šaltiniu.

 

Konservavimo muziejus

Susipažinti su Norvegijos žuvininkystės istorija galima Konservavimo muziejuje (Hermetikkmuseet).

Kelionių idėjos