Kelioniumanija.lt

Tromsė (Tromsø) – šiaurės Norvegijos sostinė, kurioje įsikūręs šiauriausias pasaulio universitetas. Tromsės universiteto muziejuje eksponuojami samių kultūros eksponatai.

Tromsė – viena iš populiariausių vietų, į kurią atvyksta keliautojai stebėti Šiaurės pašvaisčių. Čia jos geriausiai matomos sausio-vasaro mėnesiais.

 

Lankytinos vietos Tromsėje:

 

Arctic katedra

Ši moderni katedra yra vienas iš Tromsės simbolių. Tai architektūrinis paminklas, savo forma primenantis palapinę – tradicinį pusiau klajoklių samių tautos būstą.

 

Poliarinis muziejus 

Poliariniame muziejuje pristatomos arktinės ekspedicijos, dažnai prasidėdavusios iš šio miesto, taip pat šiaurės Norvegijos ekonomikos raida (daug dėmesio skiriama čia vyravusiai ruonių medžioklei). Besidomintys Šiaurės Norvegijos kultūra turėtų užsukti ir į Tromsės muziejų, kuris yra seniausias ir didžiausias kultūros ir istorijos muziejus šalies šiaurėje.

 

Fjellheisen keltuvas

Keltuvas galima pasikelti į 421 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasigėrėti įspūdinga miesto bei apylinkių panorama.

 

Kitos lankytinos vietos

Botanikos sodas – apie 2 ha teritoriją užimantis sode – gausybė kalnų augalų. Įėjimas nemokamas. Liuteronų katedra, pastatyta 1861 m., yra šiauriausia protestantų katedra.