Kelioniumanija.lt

Trondheimas (Trondheim) – tai trečias pagal dydį Norvegijos miestas, įkurtas 997 m. pačiame geografiniame šios šiaurės Europos šalies centre. Iki 16 a Trondheimas buvo vadinamas Nidarosu.

Kurį laiką čia buvo įsikūrusi Norvegijos sostinė. Kadangi miestas didžiąja dalimi buvo medinis, jis keletą kartų stipriai nukentėjo nuo gaisrų 16-19 a. Kasmet liepos pabaigoje mieste prasideda Šv. Olafo festivalis – didžiausias kultūrinis renginys Norvegijoje.

 

Lankytinos vietos Trondheime:

 

Nidaroso katedra

Mieste yra vienas iš labiausiai eklektiškų pastatų Skandinavijoje – Nidaroso katedra (Nidarosdomen), pastatyta 11 a. virš karaliaus Olafo II (Norvegijos globėjo) kapo. Įspūdinga gotikinė arkinė nava ir vitražinis langas-rožė virš įėjimo suteikia didybės. Šioje katedroje karūnuojami Norvegijos karaliai.

 

Arkivyskupo rūmai

Šalia Nidaroso katedros įsikūrę Arkivyskupo rūmai, kurių statyba prasidėjo 12 a. antroje pusėje. Pastatas, kaip arkivyskupo rezidencija, buvo naudojamas iki 1537 m.- reformacijos pradžios. Vakarinėje pastato dalyje šiuo metu veikia Rezistencijos, Armijos ir Sosto regalijų muziejai. Pietinėje dalyje įsikūręs Arkivyskupo rūmų muziejus, kuriame galima apžiūrėti arkivyskupo pinigų kalyklą.

 

Trondheimo prieplauka

Pamatyti viduramžius menančius spalvingus sandėlius galima Trondheimo prieplaukoje. Šios miesto dalies planas išlikęs nuo tų laikų, kai pagrindinis vietinių gyventojų užsiėmimas buvo žvejyba.

 

Ringve muziejus

Trondheime įsikūręs ne vienas muziejus. Ringve muziejus – tai nacionalinis muzikos ir muzikos instrumentų muziejus, kurio kolekcijose – eksponatai iš viso pasaulio. Ringve yra įsikūręs 5 minučių atstumu nuo Trondheimo, istoriniame Lade pusiasalyje.

 

Dekoratyviosios dailės muziejus

16-20 a. baldų, keramikos dirbinių, gobelenų kolekcija eksponuojama bei rengiamos šiuolaikinio meno parodos Dekoratyviosios dailės muziejuje (Nordenfjeldske Kuntindustrimuseum).

 

Sverresborg liaudies buities muziejus

Dar vienas įspūdingas muziejus – Sverresborg (Trųndelag Folk Museum). Jis įsikūręs po atviru dangumi ir čia eksponuojama per 60 pastatų, perteikiančių statybos tradicijas šiame krašte. Dauguma pastatų statyti 18-19 a., tačiau yra ir tokių eksponatų, kaip medinė bažnyčia iš Haltdaleno, statyta 1170 m. Rąstinės bažnyčios – Norvegijos pasididžiavimas.

 

Stiftsgården

Trondheimo karališkoji rezidencija – Stiftsgården – pastatyta 17 a. pabaigoje ir yra didžiausias medinis pastatas visoje Skandinavijoje.

 

Tyholto bokštas

Mėgstantiems vaizdus iš paukščio skrydžio skirtas Tyholto bokštas – jame 74 m. aukštyje įsikūręs restoranas.