Nyderlandai

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Nyderlandų Karalystė

Regionas

Europa

Sostinė

Amsterdamas

Didžiausi miestai

Roterdamas, Haga

Šalis garsėja

tulpėmis, vėjo malūnais, sūriu, kanalais, dviračiais

Plotas

41 547 kv. km

Gyventojų skaičius

16 mln.

Kalba

olandų

Pinigai

eurai (EUR)

Informacija apie šalį

Nyderlandai – vėjo malūnų, tulpių ir dviračių kraštas. Vėjo malūnai – neatsiejama Nyderlandų kraštovaizdžio dalis, senovinių malūnų šalyje išlikę beveik 1000. O tulpės jau nuo viduramžių yra nacionalinė gėlė.

Nyderlandai – viena iš liberaliausių pasaulio valstybių.

Nyderlandai yra Europinė Nyderlandų Karalystės dalis, tuo tarpu Nyderlandų Karalystė, be Nyderlandų dar apima Nyderlandų Antilus ir Arubą. Lietuvių dažniausiai vartojamas Olandijos pavadinimas iš tiesų apima dvi iš dvylikos Nyderlandų provincijų – Šiaurės Olandiją ir Pietų Olandiją.

Nyderlandai jau kelis tūkstančius metų kovoja su jūra dėl žemės. Žvelgiant į viduramžių žemėlapius, matyti, jog maždaug pusė dabartinės šalies teritorijos glūdėjo po vandeniu. Sudėtinga drenažo sistema, pylimai, vėjo malūnai padeda atkovoti tokią brangią žemę.

Pasak prancūzų filosofo Dekarto, „Dievas sutvėrė pasaulį, tačiau Olandiją sukūrė olandai„.

Daugiau nei ketvirtadalis šalies teritorijos yra žemiau jūros lygio, dėl to Nyderlanduose daug miestelių, kuriuose namus supa vanduo. Vidutinis Nyderlandų aukštis – 10 m virš jūros lygio.

Nyderlandai ribojasi su Belgija ir Vokietija ir yra įsikūrę prie Šiaurės jūros, ties Reino žiotimis. Nyderlandų pakrantės ilgis – 1100 km. Šalis, kartu su Belgija ir Liuksemburgu, priklauso Beniliukso ekonominei sąjungai.