Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Klimatas. Nyderlandų klimatas – vidutinių platumų jūrinis. Žiemos čia paprastai būna šaltos, pavasaris ir ruduo – vėsūs. Šilčiausi mėnesiai – liepa ir rugpjūtis.

Muziejai. Dauguma valstybinių muziejų pirmadieniais būna uždaryti.

Nakvynė. Viešbučiai Nyderlanduose yra palyginti brangūs. Vis dėlto, yra ir pigesnių alternatyvų: privačiai nuomojami apartamentai, kempingai. Vykstant į Amsterdamą patartina kambarius užsirezervuoti iš anksto, kadangi čia ne tik sezono metu, bet ir ištisus metus paprastai trūksta apgyvendinimo vietų. Amsterdame kambarių kaina yra maždaug trečdaliu didesnė lyginant su kitomis Nyderlandų vietomis.

Automobilių transportas. Amsterdame automobiliu keliauti nerekomenduojama – čia itin siauros ir klaidžios gatvelės, be to, parkavimo mokesčiai didžiuliai.

Geležinkelių transportas. Traukiniai – viena iš patogiausių transporto priemonių Nyderlanduose.

Oro transportas. Kadangi atstumai tarp šalies miestų nedideli, vietiniai skrydžiai nėra populiarūs. Iš Amsterdamo Schiphol oro uosto į miesto centrą patogiausia vykti oro uosto geležinkeliu.

Susisiekimas Amsterdame. Mieste yra metro, tramvajų linijos. Be to, veikia vandens transportas – kanalų autobusai, vandens taksi. Nemaža dalis laivų skirta ekskursijoms po miestą.

Dviračiai. Nyderlandai – bene patogiausia šalis kelionėms dviračiu. Šioje nedidelėje šalyje įrengta per 19 tūkstančių kilometrų dviračių takų.