TOP 10: lankytinos vietos Amsterdame

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 25d.

Amsterdame dera du veidai – senasis, istorinis, persmelktas Olandijos „aukso amžiaus“ atspindžiais, ir naujasis, nevienareikšmiškai vertinamas kaip pernelyg laisvas ir pašėlęs. Svarbiausios istorinės Amsterdamo lankytinos vietos:

Amsterdamo kanalai

Amsterdamas dar vadinamas „Olandijos Venecija“, o kartais tituluojamas ir „Šiaurės Venecija“, nors pastarasis pavadinimas priskiriamas ir Stokholmui, Kopenhagai, Briugei ir kitiems miestams. Amsterdame priskaičiuojama per 160 kanalų, kurių bendras ilgis viršija 75 km. Plaukiant kanalais laivu galima netrukdomai stebėti Amsterdamo „aukso amžiaus“ atspindžius – dailius senamiesčio namus ir siaurose gatvelėse verdantį gyvenimą.

 

Anne Frank muziejus-namas

Nacių persekiojama Anne Frank savo žymųjį dienoraštį parašė besislapstydama šiame name II Pasaulinio karo metu. Anne šeima į slėptuvę persikėlė 1942 m., o mergina dienoraštį pradėjo rašyti būdama vos 13 metų. Dvejus metus slėptuvėje išgyvenę žmonės galiausiai buvo išduoti . Šiandieną turistai gali patekti į dienoraščio, kuris tapo bestseleriu, autorės slėptuvę pro pasukamą knygų spintą.
Van Gogo muziejus

Šiame muziejuje sukaupta didžiausia pasaulyje didžiojo menininko darbų kolekcija – daugiau nei 200 paveikslų, taip pat eskizų albumai, piešiniai, laiškai. Ekscentriškojo menininko gyvenimas ir kūryba nepalieka abejingų.
Rijks muziejus

Rijks muziejus – tai Amsterdamo valstybinis muziejus, įsikūręs neorenesansiniame pastate. Šiame muziejuje sukaupta Nyderlandų „aukso amžiaus“ meno kolekcija. Čia galima išvysti Rembranto ir kitų žymių olandų menininkų darbų, taip pat porceliano dirbinių kolekciją. Bene žymiausias muziejaus eksponatas – Rembranto kūrinys „Nakties sargyba“.
Raudonųjų žibintų kvartalas

Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas buvo įkurtas siekiant labiau kontroliuoti prostitucijos verslą ir rūpintis žmonių sveikata bei saugumu. Dieną šiose siaurose gatvelėse šurmuliuoja gyvenimas. Tarp prastos reputacijos įstaigų galima rasti puikių restoranų ir kavinių. Tačiau naktį tai nėra pats saugiausias rajonas.

 

amstedamas-pigus-bilietai2.jpg
Nyderlandų jūreivystės muziejus

Nyderlandų jūreivystės muziejus (Nederlands Scheepvaartmuseum) įsikūręs senajame Amsterdamo karinio jūrų laivyno arsenale. Šis muziejus saugo didžiausią pasaulyje laivų kolekciją. Vienas iš įdomiausių laivų – tai XIX a. karaliui Vilhelmui I pagaminta paauksuota barža.
Dam arba Užtvankos aikštė

Vietiniai Amsterdamo gyventojai šią aikštę vadina tiesiog „užtvanka“ (Dam). Kadaise šioje vietoje buvo įrengta užtvanka siekiant apsaugoti nedidelę gyvenvietę, kuri plečiantis Amsterdamui tapo miesto centru. Užtvankos aikštėje įsikūrę Karalių rūmai, taip pat Naujoji bažnyčia, kuri garsi tuo, jog čia karūnuojami Nyderlandų karaliai.
Heineken muziejus

Buvusioje Heineken alaus darykloje dabar veikia muziejus, supažindinantis su šio alaus istorija ir gamybos procesu. Neatsiejama muziejaus lankymo detalė, be abejo, yra alaus degustacija. Heineken alaus darykla buvo įkurta XIX a. vidury.

 

amstedamas-pigus-bilietai1.jpg

 

Vondelpark

Vondelpark – tai parkas Amsterdame. Parkas užima apie 48 ha, čia auga daugybė rūšių medžių, įrengti tvenkiniai. XX a. 7-8 dešimtmečiuose šioje vietoje buvo įsikūrę hipiai, tačiau šiandien tai pamėgta pasivaikščiojimų ir poilsio vieta. Miestelėnai ir miesto svečiai renkasi pažaisti lauko žaidimus, pavažinėti dviračiais ar riedučiais. Gatvės menininkai rengia įvarius pasirodymus.
Begijnhof

Begijnhof – tai XIV a. pastatų kompleksas, kuriame buvo įsikūrusi vienuolių gyvenimui pasišventusių moterų prieglauda. Šios moterys, nors ir nedavusios įžadų, gyveno pamaldžiai, garbingai ir už suteiktą pastogę rūpinosi vargšais bei mokė juos. Čia išlikęs 1425 m. statytas namas, Houten Huys, yra seniausias Amsterdamo medinis namas.

amstedamas-pigus-bilietai3.jpg

Nuotr. sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

baneris-Amsterdamas.jpg