Kelioniumanija.lt

Markenas – tai unikalus Nyderlandų miestelis. Vaizdingas turistinis bei istorinis miestelis įsikūręs Markermeer ežero saloje, už kelių dešimčių kilometrų į šiaurės rytus nuo Amsterdamo (kelionė autobusu iš Amsterdamo trunka apie 45 min.)

Sala nuo pakrantės atsiskyrė tik 13 amžiuje, tuomet ir susiformavo gana izoliuota ir tradicijų daug išlaikiusi salos gyventojų bendruomenė, įskaitant architektūrą, tarmę, tradicinius rūbus ir kt.

Anksčiau neretai ir pati sala būdavo apsemiama potvynių. Dėl to namai čia pastatyti ant pylimų ar polių. Tačiau dabar salą su žemynine dalimi jungia pylimas.

Markeną išraižė kanalai, kuriuos supa 17 a. mediniai namai. Nuo seno čia buvo verčiamasi žvejyba, o turizmas suklestėjo tik palyginti neseniai. Miestelyje gyvena apie 2000 nuolatinių gyventojų.

Rekomenduojama aplankyti Marker Museum – muziejų, įkurtą keliuose senoviniuose žvejų namuose ir supažindinantį su vietinių gyventojų kultūra. Vienas iš miestelio simbolių – Paard van Marken, arba Markeno arklys – t.y. rytinėje salos dalyje esantis švyturys, kuris čia iškilo 19 amžiuje.

 

Kelionių idėjos