Kelioniumanija.lt

Roterdamas – tai didžiausias uostas Europoje, beveik visiškai sugriautas per II Pasaulinį karą, tačiau vėliau greitai ir beveik visiškai atstatytas. Gyventojų skaičius – 580 tūkst. Roterdamas garsėja moderniosios architektūros pavyzdžiais.

Netoli Roterdamo yra Kinderdijke vietovė, garsi savo 19 vėjo malūnų, tapusių šalies simboliu. Malūnai buvo naudojami polderiams nusausinti. Daugiau apie Kinderdijke

 

Lankytinos vietos Roterdame:

 

Euromast

Šis 185 m aukščio bokštas, kuriame įrengta ir apžvalgos aikštelė, yra aukščiausias Nyderlandų statinys. Tai yra vienas iš Roterdamo simbolių, prilygstantis Paryžiaus Eifelio bokštui. Nuo bokšto apžvalgos aikštelės esant geram orui matosi netgi Haga ir Antverpenas Belgijoje.

 

Meno galerija

Roterdamo Kunsthal, arba Meno galerijoje rengiamos įvairios meno parodos.

 

Kijk-Kubus

Šie neįprastai suprojektuoti kubo formos namai buvo pastatyti ant betoninių atramų Roterdamo centre. Pastatų kompleksą sudaro 40 kubo formos namų, kurie pasvirę 45 laipsnių kampu. Kubo formos namus suprojektavo Piet Blom 1984 m. Vieną iš neįprastųjų namų galima aplankyti ir praeiviams, o kiti yra apgyvendinti.

 

Roterdamo turgus

Tai – modernus išskirtinės architektūros turgaus pastatas, dydžiu prilygstantis futbolo stadionui. Jame prekiaujama šviežiais maisto produktais, žuvimi, daržovėmis ir vietiniais delikatesais. Tai didžiausia dengta turgavietė visoje Olandijoje.

 

Roterdamo zoologijos sodas Blijdorp

Roterdamo zoologijos sode apstu ne tik įvairiausių gyvūnų, pradedant tropikų, savanos gyvūnija baigiant baltosiomis meškomis. Čia taip pat įrengtas įspūdingo dydžio okeanariumas, kurio pagrindinė atrakcija yra 22 m ilgio stiklinis tunelis, kuriuo keliaudami lankytojai gali pasijusti tarsi vaikščiotų jūros dugnu. Einant šiuo tuneliu galima stebėti didžiajame akvariume plaukiojančius jūrų gyvūnus. Zoologijos sodo adresas – Blijdorplaan 8, Roterdamas.