Omanas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Omano Sultonatas

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Maskatas

Didžiausi miestai

Maskatas, Salala, Matrachas

Šalis garsėja

Dykuma, naftos pramone

Plotas

212 460 km²

Gyventojų skaičius

3,2 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Omano rialas = 100 baizų

Informacija apie šalį

Omanas yra Azijos pietvakariuose, Artimuosiuose Rytuose. Šalis įsikūrusi  pietrytiniame Arabijos pusiasalio ketvirtyje. Ji ribojasi su Jungtiniais Arabų Emyratais, Saudo Arabija ir Jemenu. Omano krantus skalauja Arabijos jūra. Kranto linija yra 2092 km ilgio, tad šalyje gausu paplūdimių.

Keliaujant po Omaną ne pagrindiniais keliais galima visą dieną nesutikti nė vieno automobilio ir stebėti šimtus kilometrų tuščių paplūdimių. Šalis puikiai tinka norintiems pailsėti atokiose vietose. Beveik 90% šalies teritorijos užima kalnai ir dykumos, o atvykus į miestus architektūroje matyti daug persiškų ir indiškų elementų. Šis kraštas vis dovanoja nuostabaus grožio atradimus.

Šalyje yra labai gerbiamos ir saugomos senosios tradicijos, remiami amatai, ypatingai audimas. Apsilankius vietiniame turguje galima įsigyti labai įvairių ir gražių rankų darbo daiktų bei suvenyrų. Moderniai vakarietiškai kultūrai Omanas tik visai neseniai atvėrė duris.

Visus metus Omane yra labai karšta ir sausa. Vasara šalyje trunka nuo balandžio vidurio iki spalio mėnesio. Kartais nuo jūros nutolusiuose regionuose net pavėsyje temperatūra gali pakilti iki +50°C. Žiemos metu temperatūra būna apie +15°C – +23°C. Daugiausiai kritulių iškrenta antroje žiemos pusėje.