Peru

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Peru Respublika

Regionas

Pietų Amerika

Sostinė

Lima (6,1 mln. gyventojų)

Didžiausi miestai

Truchiljas, Arekipa, Kaljao, Čiklajas, Piura, Kuskas

Šalis garsėja

Maču Pikču istorine vietove, inkų civilizacijos palikimu, Amazonės džiunglėmis, lamomis

Plotas

1,285,220 kv. km

Gyventojų skaičius

28 mln.

Kalba

ispanų, kečujų, aimarų

Pinigai

Naujasis solis, 1 naujasis solis=100 santimų

Informacija apie šalį

Didingi Andų kalnai, paslaptingasis Maču Pikču, inkų civilizacijos palikimas, įspūdingas Titikakos ežeras, unikalūs peizažai, kanjonai – tai tik keletas raktinių žodžių, atskleidžiančių Peru didingumą ir paslaptingumą. Kai kuriems istoriniams Peru paminklams – jau daugiau nei 6 000 metų.

Dabartinėje šalies teritorijoje ilgą laiką gyvavo inkų civilizacija, kurios pėdsakų yra išlikę iki šių dienų: tai šventyklos, piramidės, tvirtovės, ir net ištisi miestai.

Peru gamta itin kontrastinga – čia išskiriamos trys skirtingos klimato zonos: Amazonijos tropiniai miškai (Selva), Andų kalnai (Sierra) ir Ramiojo vandenyno pakrantė (Costa).

Peru – tai valstybė Pietų Amerikoje, besiribojanti su Čile, Bolivija, Brazilija, Ekvadoru ir Kolumbija. Šalies vakarinę pakrantę skalauja Ramusis vandenynas. Peru pietinėje dalyje, prie sienos su Čile, yra sausiausia žemėje Atakamos dykuma.

Šalis yra turtinga naudingaisiais ištekliais. Nuo seno vietiniai indėnai naudojo spalvotuosius ir tauriuosius metalus. Šiandien Peru daugiausia sidabro, vario, plieno ir cinko išgaunanti šalis, naftos pramonė viena seniausių pasaulyje, o žvejybos plotai gausūs žuvies.

 

Būtent iš Peru į Europą atkeliavo ir gausiai išplito bulvės, Peru taipogi laikoma kukurūzų tėvyne.

Peru simbolis – lamos, kurių vilna ir mėsa labai vertinama peruiečių.

Peru pavadinimas turi daugybę kilmės versijų. Teigiama, jog šį pavadinimą davė pirmieji ispanų užkariautojai. Kiti šalies pavadinimą kildina iš indėnų kalbos, kurioje Peru reiškia „gausybės žemė“. Dar viena versija – pavadinimas kildinamas iš kečujų žodžio „Pirua“, reiškiančio didelę kukurūzų burbuolę.

Aukščiausia viršukalnė – Huaskaranas (6768 m.)

Ilgiausia Peru teritorijoje tekanti upė – Ukajalis (apie 1500 km)

Didžiausi ežerai: Titikaka, Juninas