Kelioniumanija.lt

Šiame kaimelyje gyvena tik kiek daugiau nei 100 nuolatinių gyventojų, tačiau nederlingoje dykvietėje esančią vietovę svajoja pamatyti daugelis. Huakačinos oazė yra vos už kelių kilometrų nuo Icos miesto, į kurį paprastai užsuka norintieji aplankyti Kuską, buvusią Inkų imperijos sostinę, ar Arekipą, kurios senamiestis saugomas UNESCO.

Huakačinos aukso amžiumi galima vadinti pirmąją XX a. pusę, kuomet turtingi peruviečiai čionai atvykdavo pasimėgauti oazės vandeniu, kuris, kaip buvo tikima, turėjo gydomųjų savybių.

Tačiau net ir tais laikais lankytojų čia nebuvo tiek, kiek dabar – daugiausia į Huakačinos oazę atvyksta turistai, savo akimis panūdę išvysti šį žalią gamtos stebuklą vidury dykvietės. Viena populiariausių atrakcijų Huakačinoje – slidinėjimas smėlio kopomis (sand-boarding).

Išvertus iš kečujų kalbos, Huakačina reiškia „verkianti moteris“. Legenda pasakoja, jog kadaise inkų princesė vaikščiojusi po dykumą netoli nuo namų. Ji buvo pasiėmusi savo veidrodėlį, į kurį turėjo įprotį nuolat žvilgčioti ir grožėtis savimi. Tačiau dykumoje pažvelgusi į veidrodėlį jame staiga išvydo vyrą, kuris stovėjo jai  už nugaros. Ji staiga paleido iš rankų veidrodėlį, šis sudužo, o jo šukės virto Huakačinos ežeru. Pasakojama, kad išsigandusi princesė leidosi bėgti, o jos skraistė, besivilkdama per smėlį sukūrė nuostabiąsias kopas, kurios supa Huakačinos oazę. Kiti teigia, jog princesė virtusi sirena ir apsigyvenusi tame ežere. Sakoma, kad princesė jaučiasi labai vieniša, tad išnirusi iš ežero gelmių kasmet paskandina po vieną vyrą.