Kelioniumanija.lt

Arekipa – antras pagal svarbą po sostinės Peru miestas, esantis šalies pietuose, įsikūręs šalia El Misti ugnikalnio ir Čili upės, įkurtas 1540 m. ispanų. Miestas žymus tuo, jog kiekvienas jo gyventojas turi „nepriklausomos Arekipos piliečio pasą“, kuris yra daugiau simbolinės reikšmės ir neturi juridinės galios.

Arekipa dažnai vadinama „Baltuoju miestu“. Tokį pavadinimą miestas gavo dėl to, jog buvo pastatytas ant baltos vulkaninės uolos. Arekipa įsikūrusi tarp trijų ugnikalnių.

Miestas yra 2380 m virš jūros lygio. Čia gyvena beveik 900 000 gyventojų.

Arekipos senamiestis nuo 2000 m. saugomas UNESCO. Čia vyrauja kolonijinio laikotarpio pastatai, statyti iš baltos vulkaninės uolienos. Architektūroje gausu ispaniškų detalių. Arekipos architektūroje gausiai naudotas siljaras – baltos, nesunkiai apdirbamos klintys, kurios kasamos netoliese esančiuose akmenų karjeruose. Dauguma bažnyčių, vilų ir kitų svarbesnių pastatų puošta gausiais akmens raižiniais.

Lankytini objektai:

  • XVI a. Šv. Katalinos vienuolynas – tai veikiantis moterų vienuolynas. Jame yra įrengtas muziejus. Vienuolyno patalpose dominuojančios spalvos – žydra, balta ir oranžinė. Pagal ispanų tradicijas, kiekviena šeima savo jauniausiąją dukterį privalėdavo atiduoti į vienuolyną.
  • Katedra – šią neorenesansinę, XIX a. perstatyta katedrą puošia gausūs akmens raižiniai.
  • XVII a. Goyeneche rūmai
  • Barokinis Casa del Moral