Pietų Afrikos Respublika

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Pietų Afrikos Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Pretorija

Didžiausi miestai

Keiptaunas, Durbanas, Johanesburgas

Šalis garsėja

kalbų gausa, nacionaliniais parkais, gyvūnų draustiniais, safari

Plotas

1 221 037 km²

Gyventojų skaičius

47,9 mln.

Kalba

11 valstybinių kalbų, bet pagrindinė anglų

Pinigai

rendas

Informacija apie šalį

Pietų Afrikos Respublika (PAR) yra įsikūrusi Afrikos pietuose. Ji yra vienintelė Afrikos valstybė, kurios krantus skalauja du vandenynai.

Šalies teritorijoje skirtingose vietose būna skirtingos temperatūros. Čia vyrauja keli skirtingi klimatai.

Šalyje puikiai dera gamta ir civilizacija. Pietų Afrikos Respublikoje gyvena skirtingiausių etninės sudėties žmonių visoje Afrikoje. Šalis  turi 11 oficialių kalbų. Be jų šalyje yra pripažįstamos dar 8 neoficialios kalbos. Vis dėlto pati pagrindinė kalba yra anglų.

Pietų Afrikos Respublika  Regionuose, kuriose neoficialios kalbos dominuoja, jos gali būti naudojamos kai oficialios. 

Iš visų Afrikos šalių Pietų Afrikos Respublikos ekonomika yra išvystyta labiausiai. Šalies ekonomikos lygis vis auga, bet ji nuolat kovoja su aukštu nedarbo lygiu.

Valstybės sostinė yra Pretorija. Miestas buvo įkurtas 1855 m. ir iš karto tapo sostine. Pretorija yra viena iš trijų šalies sostinių, kurioje yra įsikūrusi įstatymų vykdomoji valdžia. Mieste pinasi daug tautų ir kultūrų gyvenimai. Šis miestas yra šalies kultūros ir švietimo centras.

Keiptaunas buvo pirmasis europiečių įkurtas miestas Pietų Afrikoje. Keiptaunas buvo įkurtas Nyderlandų Rytų Indijos kompanijos. Jis buvo skirtas aprūpinti burinius laivus plaukiančius į Indoneziją.