Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Plėšimai. Nusikalstamumas gatvėse klesti. Važiuojant automobiliu patartina užrakinti automobilio duris. Patartina akivaizdžiai nedemonstruoti piniginės bei asmens dokumentų ir visada būti budriems.

Elektra. Elektros tinklo lizdai yra trijų skylių, tad reikia turėti adapterius.

Skiepai. Vykstant į Pietų Afrikos Respubliką skiepytis nebūtina. Bet kai vykstama į šiaurės rytų rajonus (Mpumalanga, Kriugerio parkas, Svazilendas, Kva Zulu – Natal) reikia įsigyti antimaliarinių preparatų, pasirinkti aprangą, dengiančią kuo didesnę kūno dalį, nes ten yra paplitę maliarinis drugys, kurį platina uodai.

Klimatas. Šalies centrinėje dalyje vyrauja kontinentinis tropinis klimatas, rytuose – jūrinis tropinis, o į pietus nuo 30° platumos yra mediteraninis ir jūrinis subtropinis klimatas. Šalies teritorijoje skirtingose vietose būna skirtingos temperatūros. Plokščiakalnyje vasarą būna 18-27°C, o žiemomis 7-10°C. Vakarinėje šalies dalyje vasarą būna apie 17°C, žiemą apie 10°C, o pietryčiuose 22°C ir 18°C. Daugiausiai kritulių iškrenta Indijos vandenyno pakrantėje ir Drakono kalnų rytiniame šlaite, o mažiausiai Atlanto vandenyno pakrantėje.