Apie Pietų Korėją

Kelioniumanija.lt

Korėjos Respublika – tai valstybė Rytų Azijoje, kuri šiaurėje ribojasi su šiaurinę pusiasalio dalį užimančia Šiaurės Korėja, rytuose su Japonija, o vakaruose su Kinija.

Pietų Korėją skalauja net trys skirtingos jūros: iš pietų – Rytų Kinijos jūra, iš vakarų  – Geltonoji, o iš šiaurės ir rytų – Japonijos jūra. 

Istorija 

Pietų Korėja – viena seniausių civilizacijų pasaulyje. Korėjos istorijos pradžia yra laikoma –  Kočiosono Karalystės įkūrimas. Po kiek laiko atsirado Kogūrijos ir Silos feodalinės valstybės. Kogūrija buvo didžiausia ir galingiausia valstybė, kuri aukščiausią pakilimą išgyveno V amžiuje. Tuo metu gyventojai užėmė dabartinio Seulo teritoriją. X a. visos karalystės susivienijo.

Šalis labai nukentėjo per 1864 – 1895 Kinijos – Japonijos karą. Tuo metu buvo nužudytas korėjiečių karalius, kuris tikėjosi Rusijos pagalbos. Po Japonijos pralaimėjimo Antrajame Pasauliniame kare Korėja buvo okupuota Sovietų Sąjungos ir JAV. 1948 metais šalis buvo padalinta pusiau: Šiaurės Korėja ir Pietų Korėja. Tarp dviejų Korėjų karas truko tris metus. Karo veiksmuose dalyvavo Kinijos bei JAV kariuomenės. Po karo šalyje liko amerikiečių kariai, o korėjiečių armija 1965 – 1973 m. dalyvavo Vietnamo kare. Tarp abiejų Korėjų yra likę įtemti santykiai.