Portugalija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Portugalijos Respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Lisabona

Didžiausi miestai

Porto, Vila Nova de Gaia, Koimbra, Almada

Šalis garsėja

vienuolynais, uostais, portveinu

Plotas

92 391 km²

Gyventojų skaičius

10,6 mln.

Kalba

Portugalų

Pinigai

eurai (EUR)

Informacija apie šalį

Portugalija yra pietvakarių Europoje. Ji ribojasi tik su viena šalimi – Ispanija. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas.

Portugalijos šiaurėje yra daug miškingų kalnų, o pietuose vyrauja žemumos ir plynaukštės su kalvomis. Šiaurinės pakrantės yra su stačiais bei uolėtais krantais, tarp kurių kai kur įsiterpia siauros įlankėlės su smėlėtais paplūdimiais. Kuo piečiau, tuo krantai lėkštesni, smėlingesni ir galų gale pietuose tampa kopomis. Pietuose yra lagūnų.

Portugalijos klimatas yra Viduržemio pajūrio subtropinis. Dauguma kritulių iškrenta šaltuoju metu. Pietuose žiemos būna švelnios ir vasaros gali būti labai karštos. O šiaurėje žiemos gali būti labai šaltos.

Kai 1986 m. šalis tapo Europos Sąjungos nare, Portugalijoje prasidėjo ekonomikos modernizavimas. Tuo metu ūkis pradėjo augti. Žemės ūkis nėra pagrindinė šalies ūkio šaka, bet vynai vis yra svarbi eksporto prekė. Be to, Portugalijoje sparčiai plėtojama turizmo sfera.

Portugalijoje vis dar populiari korida. Portugališka korida skiriasi nuo ispaniškosios. Bulius koridos metu yra paprastai nežudomas. Taipogi populiari rungtis, kurios metu vyrai plikomis rankomis mėgina sutramdyti įniršusį bulių.

Portugalijoje itin mėgstamos jūros gėrybės. Portugalai tradiciškai ruošia sardines, populiarūs lašišos bei jūros lydekos patiekalai. Portveinas yra svarbus Portugalijos gėrimas, kuris yra garsus visame pasaulyje. Jis gaminamas viename aukštutinio Douro slėnio regione. Gėrimas buvo pradėtas gaminti XVII a. Tuo metu britų pirkliai, norėdami, kad gabenamas Douro vynas nesugestų, į jį įpylė brendžio. Taip atsirado portveinas.

Portugalijos sostinė yra Lisabona. Ji sostine tapo 1255 m. Miestas įsikūręs prie Težo upės žiočių. Tai yra didžiausias šalies miestas bei uostas.