10 Portugalijos miestų, kurių nevalia pražiopsoti

Autorius: Kelionių manija , 2012, Vasario 09d.

Sintra

 

Pasaulio keliautojų pamėgta Portugalija – šalis, garsėjanti savo nuostabia gamta, jaukia aplinka ir dailiais miestais. Vieni jų alsuoja istorija ir mena didingus karalystės laikus, kiti vilioja baltutėliais namukais, dar kiti – jaukiomis pasivaikščiojimo erdvėmis po siauras senamiesčių gatveles. Spalvingi Portugalijos miestai kviečia pasigrožėti unikaliais kultūros, architektūros šedevrais ir didingais gamtos stebuklais, pasimėgauti tradiciniais šalies valgiais ir gėrimais, leistis į nuotaikingas pramogas ir pamiršti kasdienius rūpesčius. Turistai čia laukiami visais metų laikais – Portugalija jus visuomet nustebins savo gražia gamta, puikiu klimatu ir draugiškais žmonėmis. Šalyje kalbama portugališkai, tačiau dažnai nesunkiai susikalbėsite ispaniškai, prancūziškai ir itališkai. Daugelyje vietų galima susikalbėti ir anglų kalba.

1. Sintra

Buvusi Portugalijos karalių vasaros rezidencija, daugelio laikoma viena didingiausių šios šalies vietų. Šiame mistiškame mieste – net keletas rūmų ir tvirtovių. Tai ant kalvos įsitaisę spalvingieji Palacio da Pena rūmai, kitoje kalvoje iškilusi IX a. maurų tvirtovė Castelo dos Mouros ir didingi Nacionaliniai rūmai su unikaliais kūgio formos kaminais, kylančiais tarp Sintros senamiesčio stogų.

2. Portas

Portas laikomas vieno geriausiai pasaulyje žinomų tradicinių portugališkų produktų, portveino, tėviške. Ties Douro upės žiotimis įsikūręs miestas žavi dailiomis bažnyčiomis, tradicinėmis azulejo plytelėmis puoštais senamiesčio namais ir, žinoma, portugališko vyno rūsiais, siūlančiais paragauti išskirtinio skonio gėrimo. Kontrastingos architektūros miestelis džiugina jaukiu senamiesčiu, siauromis gatvelėmis ir žavingais namukais. Tuo pačiu Portas garsėja moderniais statiniais, milžiniškais tiltais, triukšmingais naktiniais klubais ir didingais prekybos centrais.

Portugalija-porto.jpg

3. Lisabona

Ties Težo upės žiotimis kalvotoje vietovėje įsikūrusi Lisabona vilioja siauromis viduramžių gatvelėmis, dailiais senamiesčio namais ir bažnyčiomis. Svečiuodamiesi Lisabonoje, būtinai aplankykite žavingąjį Alfamos kvartalą, didingąjį Šv. Jeronimo vienuolyną, gynybinį Belemo bokštą, kadaise išlydėdavusį portugalų atradėjų laivus. Šiuo metu metropolinėje miesto zonoje gyvena apie 3 milijonai žmonių, kurie sudaro trečdalį Portugalijos gyventojų. 1994 metais Lisabona buvo paskelbta Europos kultūros sostine.

Portugalija-lisabona.jpg

4. Evora

Alentejo regione esančią Evorą juosia gynybinės sienos, kurias statyti pradėjo dar romėnai, vėliau, viduramžiais, jos buvo stiprinamos. Romos imperijos gerbėjai Evoroje gali pamatyti III a. statytos deivės Dianos šventyklos liekanas. Kaip ir visa Portugalija, Evora garsėja didingomis savo bažnyčiomis, kurių mieste yra per 20. Apskritai, atokiau nuo vandenyno esančioje Evoroje vyrauja gerokai karštesnis klimatas palyginti su pakrančių miestais. Gal dėl to Evora dažnai vadinama „labiausiai atsipalaidavusiu“ Portugalijos miestu. Čia neretai išvysite senus vyrus, tiesiog sėdinčius gatvėje ir stebinčius, kaip slenka dienos.

Portugalija-evora.jpg

5. Gimarainšas

IX a. įkurtas Gimarainšas (Guimaraes) buvo pirmoji Portugalijos sostinė. Neretai šis miestas vadinamas vieta, kurioje gimė portugalų tauta. Turistus iš viso pasaulio vilioja nuo viduramžių beveik nepakitusi miesto architektūra, jaukios gatvelės ir šiam miestui būdinga autentiška atmosfera. 2012 metais Gimarainšas buvo paskelbtas Europos kultūros sostine. Istorinis miesto centras yra saugomas UNESCO.

Portugalija-Guimaraes.jpg

6. Koimbra

Viduramžiais beveik šimtmetį Koimbroje buvo įsikūrusi Portugalijos sostinė, šiandien šis miestas pristatomas kaip mokslo, medicinos ir prekybos centras. Čia esantis Koimbros universitetas, įkurtas 1290 m., yra seniausias visoje šalyje. Koimbra įsikūrusi apie 220 km atstumu nuo Lisabonos. Gerai išvystytas kelių tinklas užtikrina patogų susisiekimą su visais Portugalijos regionais. Miestelis garsėja išskirtine architektūra ir didingais romėnų paliktais griuvėsiais.

Portugalija-koimbra.jpg

7. Tomaras

Pagrindinė XII a. tamplierių ordino įkurto Tomaro įžymybė – Convento de Cristo vienuolynas-tvirtovė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tiesa, aplankyti verta ne tik vienuolyną, bet ir Tomaro senamiestį su siauromis dailiomis gatvelėmis bei seniausią Portugalijos sinagogą. Centrinėje Portugalijos dalyje esantis miestas garsėja unikalia architektūra, jaukiomis kavinėmis, išskirtiniu kraštovaizdžiu ir draugiškais vietiniais gyventojais.

Portugalija-tomar.jpg

8. Obidos

Miestelis, įsikūręs pilyje – taip galima būtų apibūdinti šį žavų ir jaukų storų sienų apsuptą miestą su baltutėliais namais. Nuo centrinėje Portugalijos dalyje esančios pilies sienų atsiveria įspūdinga panorama. Bene labiausiai Obidosą garsina tradicinis šio miestelio gėrimas – Ginjinha, kuris yra geriamas iš šokoladinių (valgomų!) taurelių. Beje, Obidos dar garsėja ir kasmet čia rengiamu šokolado festivaliu.

Portugalija-obidos.jpg

9. Lagos

Portugalija garsėja ne tik nuostabia architektūra, bet ir smėlingais paplūdimiais, vaizdingomis uolomis. Saulėtoje Algarvėje, šalies pietuose, esantis Lagosas – kurortinis miestelis, kurį labiausiai garsina jo apylinkėse esančios uolos ir grotos. Šiuos gamtos darinius patogiausia apžiūrėti plaukiant valtelėmis. Vienas mėgstamiausių Lagoso paplūdimių – atokiau nuo miesto centro esantis Praia de Dona Ana. Romantikos mėgėjams rekomenduojame aplankyti Ponta da Piedade kyšulį, kuriame stebimi saulėlydžiai.

Portugalija-lagos.jpg

10. Aveiro

Šis miestelis, kadaise buvęs svarbus jūrų uostas, dar vadinamas portugališkąja Venecija, nes čia kanalais plaukioja laiveliai. Tik jie kiek kitokie, lyginant su venecijietiškomis gondolomis. Tradiciniai Aveiro žvejybiniai laiveliai, vadinami moliceiros, yra spalvoti. Kasmet Aveire rengiama Festas da Ria – šventė, skirta upės deltai, kuri laikoma gyvybiškai svarbi visam regionui. Vienas įspūdingiausių šios šventės renginių yra spalvingųjų laivelių, kuriais kadaise miestelio gyventojai plaukdavo rinkti jūros dumblių, regata.

Portugalija-aveiro.jpg
Nuotraukos sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite:

Septyni Portugalijos stebuklai